KAYIT    İLETİŞİM

Midilli Adası Kestane Festivali Turu

  • Midilli Adası Kestane Festivali Turu:
  • Midilli Adası Kestane Festivali Turu:
  • Midilli Adası Kestane Festivali Turu:
  • Midilli Adası Kestane Festivali Turu:

 Midilli Adası Kestane Festivali Turu | (2 Gün 1 Gece)

 04-05 KASIM 2023

 REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Midilli Merkez - Gera- Agiasos 1 gün programını görmek için tıklayınız

*Gümrük Transferi Ekstradır. Yol ve hava koşullarına göre mola/hareket noktası/gemi yer ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
Sabah 08.00’da Ayvalıklimanında bulşuyoruz. Pasaport ve gemi geçiş işlemlerinden sonra feribotla Ayvalık’ tan bir buçuk saat süren deniz yolculuğu ile Midilli’ye varıyoruz.

Midilli gümrükteki geçiş işlemlerimiz sonrası çantalarımızı otobüse yerleştirip, Midilli Adası şehir turuna başlıyoruz. Tarihi Osmanlı Bankası’nı gördükten sonra adanın ünlü şairi Sappho’dan ismini alan meydandan geçerek 19. ve 20. yy. mimarisine ait sokaklardan kısa bir yürüyüşle tavernaların yer aldığı küçük limana Fener’e geliyoruz. Geleneksel Yunan müziği eşliğinde leziz zeytinyağlı mezeler ve taze balıklardan oluşan yunan mutfağından öğle yemeğimizi(ekstra) yerken dinleniyoruz.

Şehir turumuza Midilli silüetini oluşturan Agios Therapontos Kilisesive mübadele fotoğraflarıyla donatılmış adanın meşhur Kafesi Panellinon’un taş binasında fotoğraf çekerek devam ediyoruz. Şehrin yeni çarşısı Ermou yolundan Osmanlı Çarşısı’na hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar arasında yürüyerek varıyoruz. Metropol Kilisesi(17.yy.) ile başlayan sokakta 1825’ten kalma Yeni Camiive Osmanlı Hamamıbizleri karşılıyor. İlk günün ikinci durağı Midilli’nin en yüksek dağı Olympos’un eteklerinde bulunan Agiasos dağ köyüne gitmek için Antik Limanda Mübadele Anıtını gördükten sonra aracımıza biniyoruz.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi Gera Körfezi' nden geçerek Geleneksel Kestane Festivali'nin yapıldığı Agiasos'a varıyoruz. Sokakları saran kestane kokusu eşiliğinde köye özgü ahşap oyma mobilya işçiliği, seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezerek Ortodoks aleminin önemli bir kilisesi olan Meryem Ana Kilisesive Agiasos etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. İsteyen misafirlerimizle köy kahvesinde gizli baharatlarla hazırlanan kaynar eşiliğinde aldığı sıcak kestaneleri yiyebilir.

Geleneksel yunan yemekleri ve dansları eşliğindeki taverna eğlencesine hazırlanmak üzere otelimize dönüyoruz.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Ekstra/ Serbest Zaman
Öğle yemeği :Ekstra/ Midilli Merkez'de serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak Tavernada Yemek

2.

Gün
Thermi - Mandamados - Molivos - Petra - Kalloni-Dönüş 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası 09.30’da otobüsümüzle Adanın doğu kıyılarından Türkiye’ye en yakın noktasına kuzeyine doğru hareket ediyoruz.

Thermi’de bulunan Osmanlı döneminin en lüks termal oteli Sarlıca Palas'da fotoğraf molası verdikten sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile meşhur Mandamados’a varıyoruz. Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için mucizeler yarattığına inanılan Başmelek Taksiarhis Manastırıve Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Manastırın kafeteryasında ballı yoğurt ve lokmasını tadıyoruz.

UNESCO koruması altında olan Türkiye’den ışıkları görünen Molyvos’a geçiyoruz. 1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen adanın en büyük ikinci kalesi Molyvos Kalesi’nde aracımızdan inerek arnavut kaldırımlı sokaklardan cumbalı evler arasından asmalar altında rehberimiz eşliğinde yürüyerek Osmanlı Çeşmesive Camiine doğru iniyoruz. Ege manzaralı seyir teraslarının bulunduğu restoranlar arasından yürüyoruz. Molyvos evlerini ve kaleyi kadraja alıp hatıra fotoğrafı aldığımız noktada aracımızda buluşuyor, uzun plajlarıyla ve deniz kenarındaki tavernalarıyla meşhur Petra’ya yüzme ve öğle yemeği(ekstra) molası için geçiyoruz. Yunanca’ da “kaya” anlamına gelen bu küçük turizm beldesinde 114 basamakla çıkılan kaya üzerindeki şapelin eşsiz fresklerini görüyoruz. Osmanlı Konağının da bulunduğu çarşısında dolaştıktan sonra adanın iki körfezinden bir diğeri olan sardalyası ile meşhur Kalloniüzerinden geçerek dönüş yolculuğumuz için şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.

18.00’ da Midilli’ den hareket edecek gemi öncesi pasaport ve gümrük işlemleri için en geç 17.00'da buluşuyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği :Ekstra/ Petra'da serbest zaman

DAHİL OLANLAR:
•Ayvalık - Midilli —gidiş - dönüş gemi bileti
•1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
•2 gün boyunca otobüs gezileri ve transferler
•Bir akşam taverna eğlencesi
•Program boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
•Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
•Vize Ücreti ( Schengen Vizesi 150 Euro)
•Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
•Ayvalık Liman Vergisi (50 TL)
•Seyahat süresince alınacak tüm öğle yemekleri ve içecekler
•Tavernada alınan alkollü / alkolsüz içecekler
•Otelde alınan ekstralar,şehir ve liman vergisi(3 €)
•Müze ve ören yeri girişleri
•Gidiş Dönüş Altınoluk- Ayvalık Liman Transferi (10 €)
NOT: Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Midilli Adası Kestane Festivali

****Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamazlar.

****Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.


****Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Drabos Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Drabos Tur sorumlu olmayacaktır.(OHAL nedeniyle yurtdışı çıkışlarında bulundurulması gereken evrakların sorumluluğu katılımcıya aittir.Tur çıkışı öncesi yetkili merciilerden teyid ediniz.)

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#148
LOKASYON:
Midilli Adası ( çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

140

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Midilli Adası Kestane Festivali... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.