KAYIT    İLETİŞİM

Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece

  • Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece: Drabos Travel farkı ile 2 Gün 1 gece konaklamalı Midilli Adası Turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece: Drabos Travel farkı ile 2 Gün 1 gece konaklamalı Midilli Adası Turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece: Drabos Travel farkı ile 2 Gün 1 gece konaklamalı Midilli Adası Turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece: Drabos Travel farkı ile 2 Gün 1 gece konaklamalı Midilli Adası Turu
  • Agios Therapontos
  • Körfezi
  • Agiasos
  • Thermi
  • Mandamados
  • Molivos
Drabos Travel farkı ile 2 Gün 1 gece konaklamalı Midilli Adası Turu

   DRABOS TURİZM FARKI İLE MİDİLLİ ADASI TURU  

  2 GÜN 1 GECE  

  HAREKET TARİHLERİ  

  10 NİSAN 2024  

  13 NİSAN 2024  

  115 € BAŞLAYAN FİYATLARLA  

      REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ   

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Midilli Merkez - Gera- Agiasos 1 gün programını görmek için tıklayınız

 Siz sevgili misafirlerimiz Sabah saat 08.00'de Ayvalık Liman Gümrüğü'nde DRABOS TRAVEL olarak buluşup pasaport ve gemi geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra feribotla yaklaşık bir buçuk saat süren bir deniz yolculuğuyla Midilli'ye varıyoruz.

Midilli Gümrüğü'nde yapılan geçiş işlemlerimizin ardından çantalarımızı otobüse yerleştirip Midilli Adası'nın şehir turuna başlıyoruz. Tarihi Osmanlı Bankası'nı gördükten sonra adanın ünlü şairi Sappho'dan ismini alan meydandan geçerek 19. ve 20. yy. mimarisine ait sokaklardan kısa bir yürüyüşle tavernaların yer aldığı küçük limana Fener’e geliyoruz. Geleneksel Yunan müziği eşliğinde leziz zeytinyağlı mezeler ve taze balıklardan oluşan Yunan mutfağından öğle yemeğimizi(ekstra) yerken dinleniyoruz.

Şehir turumuza Midilli silüetini oluşturan Agios Therapontos Kilisesi ve mübadele fotoğraflarıyla donatılmış adanın meşhur Kafesi Panellinon’un taş binasında fotoğraf çekerek devam ediyoruz. Şehrin yeni çarşısı Ermou yolundan Osmanlı Çarşısı’na hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar arasında yürüyerek varıyoruz. Metropol Kilisesi (17.yy.) ile başlayan sokakta 1825’ten kalma Yeni Camii ve Osmanlı Hamamı bizleri karşılıyor. İlk günün ikinci durağı Midilli’nin en yüksek dağı Olympos’un eteklerinde bulunan Agiasos dağ köyüne gitmek için Antik Limanda Mübadele Anıtını gördükten sonra aracımıza biniyoruz.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi Gera Körfezi'nden geçerek adanın en geleneksel köylerinden Agiasos'a varıyoruz. Köye özgü ahşap oyma mobilya işçiliği, seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezerek Ortodoks aleminin önemli bir kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi ve Agiasos etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. İsteyen misafirlerimizle köy kahvesinde gizli baharatlarla hazırlanan kaynarı tadarak dinleniyoruz.

Geleneksel Yunan yemekleri ve dansları eşliğindeki taverna eğlencesine hazırlanmak üzere otelimize geri dönüyoruz.

Kahvaltı : Ekstra/ Serbest Zaman

Öğle yemeği :Ekstra/ Midilli Merkez'de serbest zaman

Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak Tavernada Yemek


2.

Gün
Thermi - Mandamados - Molivos - Petra - Kalloni-Dönüş 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00'da otobüsümüzle Midilli'nin doğu kıyılarından Türkiye'ye en yakın noktasına doğru hareket ediyoruz.

İlk durağımız Thermi, burada Osmanlı döneminin en lüks termal oteli Sarlıca Palas'ı ziyaret ediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile meşhur Mandamados'a geçiyoruz. Burada, sadece Ortodoks aleminin değil tüm inananların gözünde mucizeler yarattığına inanılan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Manastırın kafeteryasında ballı yoğurt ve lokma tatma fırsatı buluyoruz.

UNESCO koruması altında olan ve Türkiye'den ışıkları görünen Molyvos'a gidiyoruz. Burada, 1462'de Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen adanın en büyük ikinci kalesi olan Molyvos Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Aracımızdan inerek arnavut kaldırımlı sokaklardan cumbalı evler arasında rehberimiz eşliğinde yürüyerek Osmanlı Çeşmesi ve Camii'ne doğru iniyoruz. Ege manzaralı seyir teraslarının bulunduğu restoranlar arasından geçiyoruz. Molyvos evlerini ve kaleyi kadraja alıp hatıra fotoğrafı çekildiğimiz noktada aracımızda buluşuyoruz ve uzun plajları ve deniz kenarındaki tavernalarıyla meşhur Petra'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Petra'da yüzme ve öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Yunanca'da "kaya" anlamına gelen bu küçük turizm beldesinde 114 basamakla çıkılan kaya üzerindeki şapelin eşsiz fresklerini görüyoruz. Osmanlı Konağı'nın da bulunduğu çarşısında dolaşıyoruz. Ardından, adanın sardalyası ile meşhur diğer körfezi olan Kalloni üzerinden geçerek dönüş yolculuğumuz için Midilli şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.

Akşam 18.00'da Midilli'den hareket edecek gemi için önceden belirlenen buluşma noktasında en geç 17.00'de buluşuyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır. Öğle Yemeği: Ekstra olarak Petra'da serbest zamanınızda yemeğinizi alabilirsiniz.


DAHİL OLANLAR:
•Ayvalık - Midilli —gidiş - dönüş gemi bileti
•1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
•2 gün boyunca otobüs gezileri ve transferler
•Bir akşam taverna eğlencesi
•Program boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
•Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
•Vize Ücreti ( Schengen Vizesi 150 Euro)
•Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
•Ayvalık Liman Vergisi (50 TL)
•Seyahat süresince alınacak tüm öğle yemekleri ve içecekler
•Tavernada alınan alkollü / alkolsüz içecekler
•Otelde alınan ekstralar,şehir ve liman vergisi(3 €)
•Müze ve ören yeri girişleri
•Gidiş Dönüş Altınoluk- Ayvalık Liman Transferi (10 €)
NOT: Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Midilli Adası Turu

****Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamazlar.

****Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.


****Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Drabos Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Drabos Tur sorumlu olmayacaktır.(OHAL nedeniyle yurtdışı çıkışlarında bulundurulması gereken evrakların sorumluluğu katılımcıya aittir.Tur çıkışı öncesi yetkili merciilerden teyid ediniz.)

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#148
LOKASYON:
Midilli Adası ( çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

115

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Midilli Adası Turu 2 Gün 1 Gece ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.