KAYIT    İLETİŞİM
FIRSAT
  • Bakü Rüyası Turu: Drabos Travel farkı ile, modern ve tarihi dokunun eşsiz bir uyum içinde olduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün büyüleyici güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.
  • Bakü Rüyası Turu: Drabos Travel farkı ile, modern ve tarihi dokunun eşsiz bir uyum içinde olduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün büyüleyici güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.
  • Bakü Rüyası Turu: Drabos Travel farkı ile, modern ve tarihi dokunun eşsiz bir uyum içinde olduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün büyüleyici güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.
  • Bakü Rüyası Turu: Drabos Travel farkı ile, modern ve tarihi dokunun eşsiz bir uyum içinde olduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün büyüleyici güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.
  • Bakü
  • Abşeron Yarımadası
  • Hazar Tene Turu
  • Gobustan&Haydar Aliyev Müzesi
Drabos Travel farkı ile, modern ve tarihi dokunun eşsiz bir uyum içinde olduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün büyüleyici güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.

   DRABOS TRAVEL FARKI İLE BAKÜ RÜYASI TURU   

  11 Nisan 2024  

  20 HAZİRAN 2024  

  29 AĞUSTOS 2024   

  549 € BAŞLAYAN FİYATLARLA  

  REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ  

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Bakü 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde erken saatte, sabahın ilk ışıklarında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Uçuş işlemlerimizi hızlıca tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın özel seferi ile Bakü'nün tarihi dokusunu keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bakü'ye ulaştığımızda, şehrin tarih kokan sokaklarında gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve zamanın ruhunu taşıyan İçeri Şeher (Eski Şehir). Burada, tarihin derinliklerine yolculuk eden Şirvan Şahlar Sarayı'nı ziyaret ediyoruz, ardından Kız Kalesi ve Cuma Camii gibi tarihi zenginlikleri keşfediyoruz. Gezimiz, Buhara ve Multani Kervansarayları'nın hikayeleriyle son buluyor. Günün ilerleyen saatlerinde, Azerbaycan'ın kültürel zenginliklerini daha yakından tanımak isteyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından özel olarak düzenlenen Azerbaycan gecesine katılma imkanı sunuyoruz. Bu benzersiz deneyimin ardından otelimize dönüş yapıyor ve geceyi otelimizde geçiriyoruz.


2.

Gün
Bakü 2 gün programını görmek için tıklayınız
Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, konuklarımıza serbest zaman sunuyoruz. İsteyenler, rehberimizin düzenleyeceği ekstra Abşeron Yarımadası gezisine (70 Euro) katılma fırsatı bulacaklar. Bu turda, Abşeron Yarımadası'nın en dikkat çekici yerlerinden biri olan ve Dünya üzerindeki üç Zerdüşt Tapınağından biri sayılan Ateşgah Mimari Kompleksi'ni ziyaret edeceğiz. Yüzyıllardır sönmemiş ateşi ile bilinen bu kutsal mekan, Zerdüşt inancının önemli hac yerlerinden biridir. Ateşgah'ın ziyaretinin ardından, Marco Polo'nun "Ateş Ülkesi" olarak adlandırdığı ve doğal gaz çıkışlarının sürekli yanmasına neden olan yanardağı göreceğiz. Bu etkileyici doğa olayı, 65 hektarlık bir alanda gözlemlenebilir. Turun devamında, ilgilenen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Hazar Denizi'nde keyifli bir tekne turu (50 Euro) da sunulacak. Günün sonunda otelimize geri dönüş yapıp, geceyi otelimizde geçireceğiz.

3.

Gün
Bakü 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası otelimizde serbest zamanımız olacak. İlgilenen konuklarımız, rehberimizin düzenleyeceği Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turuna (90 Euro) katılabilirler. Bu tur, Bakü'nün yaklaşık 70 km güneyinde, Hazar Denizi'nin kıyısında, zengin arkeolojik eserleriyle ünlü, UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edilen Gobustan'a yönelik bir keşif gezisidir. Gobustan, tarih öncesi dönemlerden kalan kayalık sanat eserleri ve petrogliflerle dolu bir açık hava müzesi gibidir. Bu alanda, eski toplumların yaşam tarzı, avcılık teknikleri ve o döneme ait flora ve fauna hakkında bilgi edineceğiz. Daha sonra, Azerbaycan'ın modern ve çağdaş sanatını, tarihini ve kültürünü sergileyen Haydar Aliyev Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüş yapıp, geceyi orada geçireceğiz.


4.

Gün
Bakü - İstanbul 4 gün programını görmek için tıklayınız

Odalarımızı boşalttıktan sonra, şehir merkezine doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zamanımız olacak. Bu süre zarfında, son kez şehrin güzelliklerini keşfetme ve alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Belirlenen saatte, havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Uçuş işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK335 sefer numaralı uçuşu ile akşam saat 21:55'te İstanbul'a dönüş yapacağız. İstanbul Havalimanı'na gece saat 00:05'te varışımızla birlikte turumuz sona eriyor ve siz sevgili misafirlerimiz ile bir başa turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 


DAHİL OLANLAR:
*THY tarifeli seferi ile İstanbul- Bakü gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri *Havalimanı vergileri
*Bakü’de 3 gece oda kahvaltı konaklama
*Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
*Panoramik Bakü şehir turu
*Türkçe rehberlik hizmeti


HARİÇ OLANLAR:
*Yurt dışı çıkış harcı bedeli
* Seyahat sağlık sigortası
* Kişisel harcamalar
* Ekstra turlar


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

İstanbul Çıkışlı Bakü Rüyası Turu

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#212
LOKASYON:
Bakü (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

699

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Bakü Rüyası Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.