KAYIT    İLETİŞİM
  • KÜBA TURU:
  • KÜBA TURU:
  • KÜBA TURU:
  • KÜBA TURU:
  • Havana
  • Trinidad
  • Varadero

DRABOS TRAVEL FARKI İLE KÜBA TURU


7 GECE 8 GÜN

16 - 23 MART 

Kişi Başı 2.600 $

 Havana’da 4* otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama dahil
Trinidad’da 4* otelde 1 gece her şey dahil konaklama dahil
Varadero’da 5* otelde 2 gece her şey dahil konaklama dahil


REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL-HAVANA 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma ardından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 02:30’da Türk Hava Yolları’nın TK183 numaralı uçuşu ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 40 dakikalık uçuş ardından saat 07:35’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimiz ardından yerel rehberimiz ile buluşarak (Türkçe dilinden) özel aracımız ile panoramik Havana şehir gezisine başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana eski kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz Cafe Del Oriente’de. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.

2.

Gün
HAVANA 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya sebebi ile bir daha ülkeye girememiş fakat günümüzde aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile otelimizden ayrılıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası meşhur Küba purolarının üretildiği bir fabrikayı ve meşhur rom müzesini gezeceğiz. Sonraki durağımız Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi. Devrim Müzesinin bahçesini gezeceğiz (devrim müzesi renovasyon altında olduğu için içine girilemiyor). Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz.

3.

Gün
HAVANA 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Pinar del Rio & Vinales Vadisi gezisi için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Gezimiz devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek meşhur Küba purolarının üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz buradan orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüş. 

4.

Gün
HAVANA-CIENFUEGOS-TRINIDAD 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u gezmeye başlıyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu panoramik olarak gezecek, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. UNESCO tarafından koruma altında alınmış, Öğle yemeğini Palacio de Valle’de alıyoruz. Yemek sonrası, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker kamışı üretimiyle zenginleşen, Küba’nın gurur kaynağı, günümüze Kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Sonrasında taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimiz her şey dâhil hizmet veren otelimiz restoranında.

5.

Gün
TRINIDAD-SANTA CLARA-VARADERO 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i göreceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp idam edilen ve 30 yıl sonra bedeninin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes Restoran’da aldıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otele giriş ve odalarımıza yerleşme ardından akşam yemeğimiz her şey dahil hizmet veren otelimiz restoranında. 

6.

Gün
VARADERO 6 gün programını görmek için tıklayınız

Tropikal adanın bütün özelliklerini taşıyan her şey dâhil otelimizde, tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. 

7.

Gün
VARADERO-HAVANA 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımız ardından Varadero’dan Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Havana’nın el sanatları ve özellikle ressamların resimlerini satışa sunduğu San Jose El Sanatları Marketine gidiyoruz. Ardından Havana’yı kendi başınıza keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak. Sonrasında otelimize Havana’ya özgü Coco Taxi’ler (Hindistan cevizi kabuğu şeklindeki taksiler) ile otelimize transfer ve odalara yerleşiyoruz.

8.

Gün
HAVANA-İSTANBUL 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız hızlı kahvaltı ardından dönüş uçuşumuz için Havana Jose Marti Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından saat 09:00’da Türk Hava Yollarına ait TK183 uçuş numaralı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 

DAHİL OLANLAR:
FİYATA DÂHİL OLAN SERVİSLER

 THY ile İstanbul-Havana gidiş, Havana-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Programda yer alan tüm otobüs transferleri
 Havana şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 Hemingway gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 Pinar del Rio & Vİnales gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 Cienfuegos şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dâhil)
 Santa Clara şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dâhil)
 6 adet öğle yemeği (5 adet restoranda, 2 adet otelde)
 3 adet akşam yemeği (otelde)
 Havana’da 4* otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
 Trinidad’da 4* otelde 1 gece her şey dahil konaklama
 Varadero’da 5* otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 Klasik Amerikan arabaları deneyimi
 Coco taxi deneyimi
 Yerel profesyonel rehberlik hizmetleri
 Türkçe yerel rehberlik hizmetleri
 Küba turist vizesi
 Seyahat sağlık sigortası (30.000 EUR ve Covid-19 teminatlı)
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

HARİÇ OLANLAR:
FİYATA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

 Uçuşlardaki ilave bagaj ücretleri
 Tüm kişisel harcamalar
 Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

***ÖNEMLİ NOT***

Türk Hava Yolları dönüş uçuşu, Havana–İstanbul’dan hareketle Venezuela/Karakas’ta yaklaşık 1 saat 30 dakika uçak içerisinde bekleme süresini içermektedir. Bu süre yeni catering aktarımı, uçak içi temizlik ve Karakas-İstanbul yolcularının uçağa kabulü için harcanmaktadır.

SEYAHATİNİZE DAİR İPUÇLARI

Küba Cumhuriyeti’ne girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. 

VİZE

Vize başvurusu için gezi bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için KÜBA VİZSESİ gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

PARA BİRİMİ

Küba para birimi Küba Pesosu (CUP)’dur. Yanınızda getireceğiniz Euro (EUR) hem yerel para değişimleri hem de gerekli yerlerde ihtiyaçlarınızı satın alabilmek için size avantaj sağlayacaktır. 1 Euro gezi programının yazıldığı esnada 24 Küba Pesosu değerindedir.

SAAT FARKI

Küba Cumhuriyeti ile Türkiye arasında 7 saat fark bulunmaktadır ve (GMT-4). Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’dir.

GİYSİ VE KIYAFET

Genelde pamuklu giysiler tercih edebilirsiniz. Küba geceleri serin geçebilmektedir. İnce bir kazak ya da hırka daha konforlu hissetmenizi sağlayacaktır. Sıcak ve güneşli gündüzleri için ise uzun kollu gömlekler ve keten pantolonlar uygun olabilir. Yine güneş şapkası, güneş gözlüğü, güneş kremi, fotoğraf makinesi ya da video kameralarınızın şarj aletleri, yedek hafıza kartları da pillerini ülkede bulma ihtimaliniz çok düşük olduğundan yanınızda getirebilirsiniz.

YEREL MUTFAK

Tavuk, balık, pirinç ve siyah fasulye Küba mutfağının temellerini oluşturur. Yemeklerde baharat nadiren tercih edilir. Sizler için damak tadımıza en uygun menüleri seçiyoruz.

VOLTAJ/PRİZ

Ülkede elektrik voltajı 110 volttur. Fakat konaklama yapacağımız otellerimizin hepsinde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Bu sebepten e-alışveriş sitelerinden kolayca bulabileceğiniz basit bir adaptör edinmenizi tavsiye ediyoruz. 

NE GETİRELİM?

Küba denince akla gelen ilk hediye de meşhur Küba purosu oluyor. Programınız boyunc gerçek ve orijinal Küba purosunu güvenle satın alabileceğiniz lisanslı mağazalar göreceksiniz. Puro dışında sokak sanatçılarının yaptığı yağlı boya Küba manzaraları resimler dışında pek fazla hediyelik alternatifi bulunmuyor.

KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?

Küba’dan faturasız 50 adet puro çıkartabilirsiniz. Faturasını ibraz etmek şartı ile ise 2,000 EUR tutarında puro çıkartma hakkınız bulunmaktadır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#144
LOKASYON:
Küba (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.600$

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KÜBA TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.