KAYIT    İLETİŞİM
İYİ SEÇİM!
 • Midilli Adası - Paskalya Turu : Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…
 • Midilli Adası - Paskalya Turu : Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…
 • Midilli Adası - Paskalya Turu : Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…
 • Midilli Adası - Paskalya Turu : Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…
 • Midilli Adası - Paskalya Turu : Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…
 • Midilli
 • Agiasos
 • Molivos
 • Petra
 • Thermi
 • Mandamados
Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, Ayvalık'ın karşısı, denize kadar dağ yamaçları, zeytin, çam ve meşe ağaçları ile örtülü Zümrüt ada, Midilli…

DRABOS TRAVEL FARKI İLE KISA BALKAN TURU

YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI

AYVALIK KALKIŞLI 1 GECE KONAKLAMALI - 130€ (Taverna Eğlencesi Dahil) kişi başı

15-16 NİSAN 2023

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

 DRABOS TRAVEL FARKI İLE MİDİLLİ PASKALYA TURUTUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Yunanistan 1 gün programını görmek için tıklayınız

1. Gün  / MİDİLLİ MERKEZ - GERA - AGİASOS

Sabah 06:00’da Çanakkale İskelede buluşuyoruz. Akabinde rotamızı Ayvalık limanında çeviriyoruz. Pasaport ve gemi geçiş işlemlerinden sonra feribotla Ayvalık’ tan bir buçuk saat süren deniz yolculuğu ile Midilli’ye varıyoruz.

Midilli gümrükteki geçiş işlemlerimiz sonrası çantalarımızı otobüse yerleştirip, Midilli Adası şehir turuna başlıyoruz. Tarihi Osmanlı Bankası’nı gördükten sonra adanın ünlü şairi Sappho’dan ismini alan meydandan geçerek 19. ve 20. yy. mimarisine ait sokaklardan kısa bir yürüyüşle tavernaların yer aldığı küçük limana Fener’e geliyoruz. Geleneksel Yunan müziği eşliğinde leziz zeytinyağlı mezeler ve taze balıklardan oluşan yunan mutfağından öğle yemeğimizi(ekstra) yerken dinleniyoruz.

Şehir turumuza Midilli silüetini oluşturan Agios Therapontos Kilisesi ve mübadele fotoğraflarıyla donatılmış adanın meşhur Kafesi Panellinon’un taş binasında fotoğraf çekerek devam ediyoruz. Şehrin yeni çarşısı Ermou yolundan Osmanlı Çarşısı’na hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar arasında yürüyerek varıyoruz. Metropol Kilisesi (17.yy.) ile başlayan sokakta 1825’ten kalma Yeni Camii ve Osmanlı Hamamı bizleri karşılıyor. İlk günün ikinci durağı Midilli’nin en yüksek dağı Olympos’un eteklerinde bulunan Agiasos dağ köyüne gitmek için Antik Limanda Mübadele Anıtını gördükten sonra aracımıza biniyoruz.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi Gera Körfezi' nden geçerek Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos'a varıyoruz. Köye özgü ahşap oyma mobilya işçiliği, seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezerek Ortodoks aleminin önemli bir kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi ve Agiasos etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. İsteyen misafirlerimizle köy kahvesinde gizli baharatlarla hazırlanan kaynarı tadarak dinleniyoruz.

Geleneksel yunan yemekleri ve dansları eşliğindeki taverna eğlencesine hazırlanmak üzere otelimize dönüyoruz.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Ekstra/ Serbest Zaman

Öğle yemeği :Ekstra/ Midilli Merkez'de serbest zaman

Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak Tavernada Yemek

2. Gün / THERMİ - MANDAMADOS MOLİVOS -PETRA

Sabah kahvaltısı sonrası 09.30’da otobüsümüzle Adanın doğu kıyılarından Türkiye’ye en yakın noktasına kuzeyine doğru hareket ediyoruz.

Thermi’de bulunan Osmanlı döneminin en lüks termal oteli Sarlıca Palas'da fotoğraf molası verdikten sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile meşhur Mandamados’a varıyoruz. Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için mucizeler yarattığına inanılan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Manastırın kafeteryasında ballı yoğurt ve lokmasını tadıyoruz.

UNESCO koruması altında olan Türkiye’den ışıkları görünen Molyvos’a geçiyoruz. 1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen adanın en büyük ikinci kalesi Molyvos Kalesi’nde aracımızdan inerek arnavut kaldırımlı sokaklardan cumbalı evler arasından asmalar altında rehberimiz eşliğinde yürüyerek Osmanlı Çeşmesi ve Camiine doğru iniyoruz. Ege manzaralı seyir teraslarının bulunduğu restoranlar arasından yürüyoruz. Molyvos evlerini ve kaleyi kadraja alıp hatıra fotoğrafı aldığımız noktada aracımızda buluşuyor, uzun plajlarıyla ve deniz kenarındaki tavernalarıyla meşhur Petra’ya yüzme ve öğle yemeği(ekstra) molası için geçiyoruz. Yunanca’ da “kaya” anlamına gelen bu küçük turizm beldesinde 114 basamakla çıkılan kaya üzerindeki şapelin eşsiz fresklerini görüyoruz. Osmanlı Konağının da bulunduğu çarşısında dolaştıktan sonra adanın iki körfezinden bir diğeri olan sardalyası ile meşhur Kalloni üzerinden geçerek dönüş yolculuğumuz için şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.

18.00’ da Midilli’ den hareket edecek gemi öncesi pasaport ve gümrük işlemleri için en geç 17.00'da buluşuyoruz.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor. Öğle yemeği :Ekstra/ Petra'da serbest zaman 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle yemeği :Ekstra/ Petra'da serbest zaman
Konaklama: Midilli Adası Otelleri
DAHİL OLANLAR:
Ayvalık - Midilli —gidiş - dönüş gemi bileti
1 gece oda kahvaltı konaklama
2 gün boyunca otobüs gezileri ve transferler
Bir akşam taverna eğlencesi

Program boyunca Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
Vize
Yurtdışı çıkış harcı
Ayvalık Liman Vergisi ( 15 TL )
Seyahat süresince alınacak tüm öğle yemekleri ve içecekler
Tavernada alınan alkollü / alkolsüz içecekler
Otelde alınan ekstralar,şehir ve liman vergisi(3 €), müze ve ören yeri girişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Çanakkale Hareketli Yunanistan Midilli Turu

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#129
LOKASYON:
Yunanistan (Çanakkale çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van    Deniz   
BULUŞMA:
Cumhuriyet Meydanı 06:00
BİTİŞ:
Cumhuriyet Meydanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

130

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Midilli Adası - Paskalya Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.