KAYIT    İLETİŞİM
  • Midilli Adası Turu 2 Gece 3 Gün : Drabos Travel farkı ile 3 Gece 2 Gün Midilli Adası turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gece 3 Gün : Drabos Travel farkı ile 3 Gece 2 Gün Midilli Adası turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gece 3 Gün : Drabos Travel farkı ile 3 Gece 2 Gün Midilli Adası turu
  • Midilli Adası Turu 2 Gece 3 Gün : Drabos Travel farkı ile 3 Gece 2 Gün Midilli Adası turu
  • Agios Therapontos
  • Gera
  • Mandamados
  • Thermi
Drabos Travel farkı ile 3 Gece 2 Gün Midilli Adası turu

   DRABOS TURİZM FARKI İLE MİDİLLİ ADASI TURU  

  3 GÜN 2 GECE  

  HAREKET TARİHLERİ  

  10 NİSAN 2024  

  12 NİSAN 2024  

  189 € BAŞLAYAN FİYATLARLA 

      REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ   

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Ayvalık - Midilli Başkent Şehri 1 gün programını görmek için tıklayınız

*Gümrük Transferi Ekstradır. Yol ve hava koşullarına göre mola/hareket noktası/gemi yer ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
Sabah 08.30’da Ayvalık limanında buluşuyoruz. Pasaport ve gemi geçiş işlemlerinden sonra Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğu ile Midilli’ye varıyoruz. Gümrüğün hemen arkasında Akdeniz’in en büyük kalelerinden biri olan Bizans Kalesi, 1677 yılında eklenen Osmanlı esintileri medrese ve hamam ile bizleri karşılıyor. Midilli silüetini oluşturan Agios Therapontos Kilisesi’ne, eski Osmanlı Bankası’nı gördükten sonra adanın ünlü şairi Sappho’dan ismini alan meydandan geçerek gidiyoruz. Şehrin çarşısı Ermou yolunda siesta öncesi mağazalar kapanmadan bir yandan adanın meşhur marmelatlarından tadarken diğer yandan bizden gördüklerimizi dinleyeceklere hediyelikler alıyoruz. Fener olarak bilinen limanda yer alan tavernalarda ada mutfağının leziz zeytinyağlıları (bezelye ile yapılan fava, kabak çiçeği kızartması peynirli, peynir kızartma, zeytinyağlı kekikli kuru bakla) ve balıkları( ahtapot köfte, şarapla pişirilmiş ahtapot, kalamar, karides, Kalloni sardalyesi, kılıç balığı) ile öğle yemeğimizi yerken geleneksel yunan müzikleri eşliğinde dinleniyoruz. 
Eski Türk Mahallesinin girişinde yer alan Metropol Kilisesi’ni (17.yy.) ziyaret ettikten sonra suyunun Kazdağları’ ndan geldiği söylenen Osmanlı çeşmesinde serinleyip Osmanlı Çarşısına giriyoruz. 19. ve 20. yy. mimarisi arasından 1825 yılında Nazır Mustafa Ağa’nın yaptırdığı Yeni Cami ve Hamam’a ulaşıyoruz. Küçük Asya (Mikra Asia) Caddesinden aşağı inerken Halim Bey Konağı- Sergi Salonunu görüyoruz. İlk günkü kültür turumuzu, Cilalı Taş devrinden son Roma dönemine kadar eserlerin bulunduğu Midilli Arkeoloji Müzesi (Eski bina) ve MÖ 4. yy.’ dan MS 3.yy’ a siyasi, ekonomik, sosyal ve dini yaşamı yansıtan eserlerin bulunduğu Midilli Arkeoloji Müzesi (Yeni bina) ile sonlandırıp otelimize geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz akşam yemeğini otelde ya da şehrin merkezinde yer alan geleneksel restoranlarda alabilirler.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Ekstra/ Serbest Zaman 
Öğle yemeği :Ekstra/ Midilli Merkez'de serbest zaman 
Akşam yemeği: Ekstra/ Midilli serbest zaman

2.

Gün
Thermi - Mandamados -Molivos- Petra-Kalloni 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası 09.30’da otobüsümüzle Adanın doğu kıyılarından Türkiye’ye en yakın noktasına kuzeyine doğru hareket ediyoruz.

Thermi’de bulunan Osmanlı döneminin en lüks termal oteli Sarlıca Palas’da fotoğraf molası verdikten sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile meşhur Mandamados’a varıyoruz. Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için mucizeler yarattığına inanılan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Manastırın kafeteryasında ballı yoğurt ve lokmasını tadıyoruz. UNESCO koruması altında olan Türkiye’den ışıklarını gördüğümüz Molyvos’a geçiyoruz. 1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen adanın en büyük ikinci kalesi Molyvos Kalesi’nde aracımızdan inerek arnavut kaldırımlı sokaklardan cumbalı evler arasında asmalar altından geçerek Osmanlı Çeşmesi ve Camiine geliyoruz. Ege manzaralı seyir teraslarının bulunduğu restoranlar arasından yürümeye devam ediyoruz. Molyvos evlerinin ve kalenin kadrajda olduğu hatıra fotoğrafımızla aracımızda buluşuyor, uzun plajlarıyla ve deniz kenarındaki tavernalarıyla bilinen Petra’ya yüzme ve öğle yemeği molası için geçiyoruz. Yunanca’ da “kaya” anlamına gelen bu küçük turizm beldesinde 114 basamakla çıkılan kaya üzerindeki Şapelin eşsiz fresklerini görüyoruz. Osmanlı Konağının da bulunduğu çarşısında dolaştıktan sonra adanın iki körfezinden bir diğeri olan sardalyası ile meşhur Kalloni üzerinden geçerek otelimize dönüyoruz. Geleneksel yunan yemekleri ve dansları eşliğindeki Yunan Gecesi için rehberimizin belirlediği saatte buluşuyoruz.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor. 
Öğle yemeği :Ekstra/ Petra'da serbest zaman 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak Tavernada

3.

Gün
Gera & Agiasos & Merkez 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi Gera Körfezi' nden geçerek Midilli’nin en yüksek dağı Olympos’un eteklerinde bulunan Agiasos'a varıyoruz. Köye özgü ahşap oyma mobilya işçiliği, seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezerek Ortodoks aleminin kiliselerinden Meryem Ana Kilisesi ve Agiasos etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Köy kahvesinde gizli baharatlarla hazırlanan kaynarı tadarak dinleniyoruz. Bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’un müzesini gezdikten sonra Midilli merkeze, gümrüğe dönüş içi harekete geçiyoruz. 18.00’de Ayvalık’a doğru gemimiz kalkıyor.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği :Ekstra/ serbest zaman
Akşam yemeği: Ekstra/ Serbest zaman

DAHİL OLANLAR:
•Ayvalık - Midilli —gidiş - dönüş gemi bileti
•2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
•3 gün boyunca ada gezileri ve transferler
•1 akşam yemeği ve taverna eğlencesi
•Program boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
•Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

HARİÇ OLANLAR:
•Vize Ücreti ( Schengen Vizesi 150 Euro)
•Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL)
•Ayvalık Liman Vergisi ( 50 TL)
•Midilli Adası Şehir Vergisi ( 3 € )
•Seyahat süresince alınacak öğle ve akşam yemekleri ve içecekler (1 akşam yemeği hariç)
•Otelde alınan ekstralar,şehir ve liman vergisi, müze ve ören yeri girişleri
•Gidiş Dönüş Altınoluk- Ayvalık Liman Transferi (10 €)
NOT: Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Midilli (Lesvos) Adası Turu

****Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamazlar.

****Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

****Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Drabos Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Drabos Tur sorumlu olmayacaktır.(OHAL nedeniyle yurtdışı çıkışlarında bulundurulması gereken evrakların sorumluluğu katılımcıya aittir.Tur çıkışı öncesi yetkili merciilerden teyid ediniz.)

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#149
LOKASYON:
Midilli Adası (Çanakkale çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

189

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Midilli Adası Turu 2 Gece 3 Gün... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.