KAYIT    İLETİŞİM
İYİ SEÇİM!
  • Orta Balkan Turu: Drabos Travel farkı ile Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye hazırlanın.
  • Orta Balkan Turu: Drabos Travel farkı ile Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye hazırlanın.
  • Orta Balkan Turu: Drabos Travel farkı ile Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye hazırlanın.
  • Orta Balkan Turu: Drabos Travel farkı ile Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye hazırlanın.
  • Samoil Kalesi
  • Sveti Naum Manastırı
  • Tiran Cumhurbaşkanlığı Köşkü
  • Üsküp Kalesi
  • Aleksandr Nevski Katedrali
  • Banyabaşı Camii
Drabos Travel farkı ile Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye hazırlanın.

 MANASTIR - RESNE - OHRİD - TİRAN - PRİZREN - PRİŞTİN - ÜSKÜP - SOFYA 

  HAREKET TARİHLERİ   

  24 TEMMUZ 2024   

  28 AĞUSTOS 2024  

  225 € BAŞLAYAN FİYATLAR  

  3 GECE 4 GÜN , 3 GECE KONAKLAMA  

  REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ  


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. Akşam Türkiye - Yunanistan 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz sevgili misafirlerimizle Akşam saat …’de Drabos Travel olarak Cumhuriyet Meydanın’da buluşuyoruz ve seyahayatimize başlıyoruz .Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde İpsala Kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra Yunanistan’a geçiyoruz. 

2.

Gün
Manastır - Resne - Ohrid 2 gün programını görmek için tıklayınız

Gece boyu yapacak olduğumuz yolculuk sırasında yunanistanı geçip direk makedonya sınırlarına ulaşacağız. Sınırda Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Manastır'a ulaşıyoruz. Manastır'da, neoklasik mimarisiyle dikkat çeken Sirok Sokak üzerinden geçerek, Yeni Cami ve Ishak Celebi Camii gibi tarihi eserleri, Saat Kulesi ve Aziz Dimitriya Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Bedesten çarşısı ve Balkanlar'daki ilk sinemacılar olan Manaki kardeşlerin sinemasını göreceğiz. Atatürk'ün eğitim gördüğü Askeri İdadi okulunu ziyaretimiz sonrası, Resne'ye hareket edeceğiz. Resne'de, Resneli Niyazi'nin Sarayı'nı panaromik olarak göreceğiz ve rotamızı Ohrid'e doğru çevireceğiz. UNESCO tarafından koruma altına alınan, gölüyle birlikte eşsiz güzellikteki Ohrid şehrinde bir şehir turuna çıkıyoruz. Balkanların incisi olarak adlandırılan bu şehirde, Osmanlı döneminden kalan Pir Mehmet Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camisi ve şehrin en eski Çınar ağacını ziyaret ediyoruz. Ayrıca, St. Sofia Kilisesi, Antik Tiyatro ve Samoil Kalesi gibi tarihi yapıları görüyoruz ve "Elveda Rumeli" dizisinin çekildiği Plaoşnik bölgesinden geçiyoruz. Ohrid turumuzun sonrasında konaklama yapacak olduğumuz otele geçiş yapacağız.

3.

Gün
Sveti Naum Manastırı - Tiran - Prizren 3 gün programını görmek için tıklayınız

Erken saatlerde aldığımız kahvaltının ardından Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden Ohrid’in 29 km güneyinde yer alan Aziz Naum Manastırını ziyaret için yola çıkıyoruz. göle bakan bir uçurumun üzerinde kurulu. Arnavutluk sınırından sadece 1 kilometre uzaklıkta yer alan dini yapı, kurucusu Aziz Naum’un adını taşıyan Sveti Naum Manastırı, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. Burada yapacak olduğumuz ziyaretlerden sonra Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Tiran'a varışımızla, şehri panaromik bir tur ile keşfedeceğiz. Süleyman Paşa tarafından 1614'de kurulan ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan Tiran'da, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Binası, Parlamento, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Tiran gezimizin ardından, Kosova'ya doğru devam edeceğiz. Arnavutluk ve Kosova gümrük işlemlerimizi takiben, Kosova'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedeceğimiz Prizren'e ulaşacağız. Burada, 17. yüzyıldan kalma bir Türk Hamamı, 1615 yılında inşa edilen Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi ve çeşitli dini yapıları göreceğiz. Prizren turumuz ve serbest zamanın ardından konaklama yapacak olduğumuz otelimize doğru geçiyoruz. Konaklama Prizren

4.

Gün
Priştina - Üsküp 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kosovanın başkenti olan Priştine şehrine doğru yola çıkıp şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllar Osmanlı idaresinde kalan şehirde birçok sayıdaki cami ve hamam görülmesi gereken yerlendendir. Aynı şekilde kiliseler, saat kuleleri ve köprüleriyle Priştine kosovanın en turistik yeridir. Murat Hüdavendigar cami, Yaşar Paşa Cami, Fatih Sultan Mehmet Han camisi görülecek yerlerin arasındadır. Keyifli turumuz sonrası Makedonyanın başkenti olan Üskübe doğru devam ediyoruz. YAHYA KEMAL’in şehri olan ÜSKÜP şehrine yetişince turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ülkenin siyasi, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Ülkenin en büyük nehirlerinden biri için söz ediyoruz. 530 yıl süren Osmanlı egemenliği sırasında şehrin mimari yapısı tamamiyle değişmiş. Günümüzde şehrin en önemli kültür miraslarını şehir turu esnasında ziyaret etmiş oluruz. Üsküp Kalesi, St. Spas kilisesi, Türk Çarsisi, Tarihi Osmanli han ve hamamlar, Büyük Iskender heykeli ve Makedonya meydani, Mustafa Paşa camisi, Rahibe Teresa anıt evi ve heykeli, müze. Üsküp’te keyifli şehir turumuzu tamamlıyoruz, ardından da otelimizde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Üsküp 

5.

Gün
Üsküp (Skopje) - Sofya - Çanakkale 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Üsküp ve Makedonya'ya veda ederek, Sofya'ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Sofya'da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda ilk durağımız, Balkanların en büyük kilisesi unvanına sahip olan Aleksandr Nevski Katedrali olacak. Bu etkileyici yapıyı ziyaret ettikten sonra, Balkanların önemli kütüphanelerinden Milli Kütüphane ve Sofya Üniversitesi'ne göz atacağız. Merkez Bankası binası gibi mimari ilgi çekici noktaların yanı sıra, neo-klasik tarzda inşa edilmiş Milli Bulgar Tiyatrosu'nda bir resim molası vereceğiz. Turumuz, şu anda Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren tarihi Ulu Camii'nin ziyaretiyle devam edecek. Meclis Binası'nın yanından geçerek,şehrin sembolü olan Sofya Heykeli'ni ve Aya Nedelya Kilisesi'ni göreceğiz. Ayrıca, Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti de programımızda yer alacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde grupla buluşarak Türkiye'ye dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Çanakkale'ye ulaştığımızda, bir sonraki Drabos Travel organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşacağız.

DAHİL OLANLAR:
3* ve 4* otellerde oda kahvaltı hizmeti ( 3 kahvaltı )
Programlarda belirtilen gezi ve ziyaretler
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks araçlarla ulaşım

Araç içi su ikramı

HARİÇ OLANLAR:
Tekne gezisi Ohride
Makedon gecesi
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Müze girişleri…
Selanikte verilen mola da alinan kahvalti.
Şöför ve rehber bahşişleri
SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR ya da gri pasaport olanlar).
Yurtdışı çıkış harcı
Fiyata dahil olan hizmetler dışında herşeyYORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Çanakkale Hareketli Orta Balkan Turu

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#224
LOKASYON:
Balkanlar (Çanakkale çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
BİTİŞ:
Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

225

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Orta Balkan Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.