KAYIT    İLETİŞİM
 • Uçaklı İran Turu:
 • Uçaklı İran Turu:
 • Uçaklı İran Turu:
 • Uçaklı İran Turu:
 • Uçaklı İran Turu:
 • Uçaklı İran Turu:
 • Tahran
 • Şiraz
 • Yazd
 • Isfahan
 • Meybod
 • Kashan

DRABOS TRAVEL FARKI İLE İRAN TURU

7 GECE 8 GÜN

18-25 ARALIK 2023

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Çanakkale - İstanbul 1 gün programını görmek için tıklayınız

Dışarıdan transfer veya farklı yollarla gelecek misafirlerimiz ile sabah 09:30-10:00 arasında İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlarda buluşuyoruz. İran Mahanair uçuşu ile (W5113) saat 11:50’de İstanbul’dan Tahran’a 3 saat uçuyoruz. 14:50 de Tahran Imam Khomeini Havaalanı’na varıyoruz. Havaalanında bizi bekleyen otobüsümüze yerleşip, ilk durağımız Azadi Meydanı’na gidiyoruz ve Hotele transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme Tahranda gerçekleşiyor.

2.

Gün
Tahran 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Tahran-Shiraz Arkeoloji Müzesini görüyor ve Unesco korumasında olan Gülistan Sarayı’na gidiyoruz. Öğle yemeği ve Kapalıçarşıda serbest zaman sonrası akşam yemeğini alacağımız restauranta geçiyoruz. Akşam uçak ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Şiraz’a varıyor ve Hotele transfer ile yerleşiyoruz. Geceleme Şirazda gerçekleşiyor.

3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Şiraz turumuza başlıyoruz. Pembe Cami (Nasir-il Molk), Şahı Çerağ Türbesi (Işıklar Şahı), Hafız Türbesi, Kerim Han Kalesi, Khan Medresesi, Kapalıçarşıyı görüyor akşam yemeği otelde veya çarşıda . Geceleme Şirazda gerçekleşiyor.

4.

Gün
Şiraz – Persepolis (Unesco) – Nakşı Rustam (Unesco)– Pasargadae 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Şiraz’daki otelimizden kahvaltı sonrası ayrılıp Yazd’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk önce Antik kent Persepolisi geziyoruz, ardından 3 kilometre daha ileride Nekropolis (Naqşirostam ) yani Pers imparatorlarının mezarları ve 70 km ileride Antik kent Passargard`i ziyaret ediyoruz ve ardından Yazd`e gidip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.Konaklama: Hotel Ketrova Yazd

5.

Gün
Yazd 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve tam gün şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Sessizlik Kulaleleri, Ateșgah, Ulu Cami, Eski Kerpiç Kent, Amir Çakmak Meydani, Su Müzesi, Devlet Abad bahçesi. Akşam yemeğini çarşıda alıyor ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

6.

Gün
Yazd-Meybod-Naiin- Isfahan 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Yazd`den ayrılıyoruz ve Isfahan`a doğru giderken yol üzerinde bulunan Meybod şehrinde Narin kale (panoramik) , Abbasî Kervansarayı ve geleneksel buz dolabı gördükten sonra Naiin Şehrine gidip İran’ın en eski Ulu camisini görüyor ve akşam İsfahan’a varıyoruz ve akşam yemeğini çarşıda alıp dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz.Konaklama: Hotel Safir

7.

Gün
Isfahan 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında İsfahan şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Selçuklu Ulu Cami (Unesco), 40 sütunlu saray (Unesco), Ali Qapu (Unesco), Lütfullah (Unesco), İmam Camisi (Unesco). Öğle yemeği molasının ardından Antik Köprüler: 33 Köprüsü, Khacu Köprüsünü gördükten sonra Isfahan’da akşam yemeğini çarşıda alarak otele geçiyoruz. 

8.

Gün
Isfahan –Kashan- İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Tahran’a doğru yola çıkıyoruz. İlk etap Kashan’da Fin Bahçelerini (Unesco) geziyoruz. Sonrasında Agabozorg Medresesi ve Camisini görüyor ve öğle yemeği molası veriyoruz.Yemeğin ardından Tahran havaalanına geçiyor ve saat17:45 deki Mahan Air uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Mahan Air İstanbul/Tahran- Tahran/İstanbul Ekonomi sınıf uçak bileti
Tahran/Şiraz i. Hatlar ekonomi sınıf uçak bileti
7 gece hotel 4 (açık büfe kahvaltı),
Seyahat izni,
Akşam yemekleri,
Programda olan ören yerleri giriş bileti,
Türkçe konuşan yerel rehber (Havaalanı’ndan havaalanına kadar),
*Herkese bir Iran haritası.
Özel transfer aracı ve tur şoförü (Havaalanı’ndan havaalanına kadar),
Arabada su ve çay hizmeti.

HARİÇ OLANLAR:
Öğlen yemekleri
Türklere vize yok. (Eğer grupta vizeye ihtiyacı olan varsa 80 Euro vize gideri buna dahil değildir.)
Hotellerde ekstralar ve mini bar
Özel sağlık giderleri
Programda olmayan gezi yerleri.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

****Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

****Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır. Rezervasyon yapildigi tarihte rezervasyon bedelinin %50’si pesin olarak odenir. Rezervasyon tarihini takip eden en gec 7 (yedi) gun icerisinde rezervasyon bedelinin tamami odenir.

****Konaklamada single oda talep eden misafirlerimizden single farkı alınır.

****Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Koltuk numarasi arac kalkisi esnasinda arac icerisinde gorevli transfer rehberinden ogrenilir. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Konaklama tesislerinde oda blokajini tesis yapar. Odalara giris saati tur programı doğrultusunda en erken 14.00 te ve cikis saat en geç 11.00 dedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#158
LOKASYON:
İran (İstanbul çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.250

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı İran Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.