KAYIT    İLETİŞİM

9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu

VİZESİZ
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu: Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.
 • İskenderiye
 • Hurhgada
 • Edfu
 • Komombo
 • Aswan
 • Kahire
Ramazan Bayramı dönemi 9 gece Kahire - İskenderiye - Hurghada turu.

   DRABOS TRAVEL FARKI İLE 9 Gece Kahire - İskenderiye - Hurghada Turu

 1099 $ dan Başlayan Fiyatlarla

  Erken rezervasyon fırsatları.

  9 Gece konaklama 10 Gün

İSKENDERİYE'DE  1 GECE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

İSKENDERİYE TURU DAHİL

LUKSOR TURU DAHİL

HAREKET TARİHLERİ

06.04.2024

27.04.2024

11.05.2024

18.05.2024

25.05.2024

01.06.2024

08.06.2024

07.09.2024

28.09.2024

19.10.2024

26.10.2024

02.11.2024

09.11.2024

16.11.2024

23.11.2024

30.11.2024

  İstanbul Havalimanı Hareketli

 REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Hurghada 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz sevgili misafirlerimizle akşam saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşuyoruz. Ardından Pegasus Havayollarına ait PC 622 sefer sayılı tarifeli uçuşla Hurghada’ya doğru yola çıkıyoruz.


2.

Gün
Hurghada 2 gün programını görmek için tıklayınız

Hurghada'ya varışımızın ardından. İşlemlerimizi tamamlıyoruz ve,  konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından siz sevgili misafirlerimize tüm gün serbest zaman veriyoruz.(öğle yemeği otelde). İsteyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı ve/veya ATV Motosafari ve/veya Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası/Portakal Koyu Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz Akşam yemeğinin ardından, Panoramik Hurghada Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır.


3.

Gün
Hurghada - Luksor 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabahki kahvaltımızı takiben, odalarımızı terk edip Luxor'a doğru yola koyuluyoruz. Luxor'a varışımızla birlikte, gemimize geçip öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından, dünyanın en büyük antik yapılarından biri olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karnak Tapınağı'nı gezmek üzere gemimizden ayrılıyoruz. Karnak Tapınağı'ndaki gezimizi tamamladıktan sonra, Luxor Tapınağı'nı da dışarıdan gözlemleyerek gemimize dönüyoruz. Gemiye döndükten sonra, odalarımıza yerleşip dinlenmek için serbest zamanımız olacak. İsteyen konuklarımız, rehberimizin organize edeceği Karnak Tapınağı'nın etkileyici Işık ve Ses Gösterisi'ne katılma fırsatı bulacaklar.


4.

Gün
Luksor - Edfu 4 gün programını görmek için tıklayınız

Erken kalkmak isteyen konuklarımız, rehberimizin düzenleyeceği özel bir Luxor Balon Turu'na katılabilirler. Bu benzersiz deneyimin ardından, gemide sabah kahvaltımızı yapıyoruz ve sonrasında Krallar Vadisi'ne, yani eski Firavunların ebedi istirahatgahına doğru yola çıkıyoruz. Bu vadideki kraliyet mezarlarını keşfettikten sonra, tarihin ilk kadın firavunu Kraliçe Hatşepsut'un onuruna inşa edilen ve mezar tapınakları arasında en ihtişamlı olan Hatşepsut Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, antik dünyanın tanıklarından Memnon Anıtları'nın görkemini deneyimliyoruz. Bu gezilerin ardından, öğlen yemeği için gemimize geri dönüyoruz ve gemimiz, bir sonraki durağımız Edfu'ya doğru yola çıkıyor. Yolculuğumuz esnasında, Esna Kilit Sistemi'nde gemimizin Nil'in farklı seviyeleri arasında nasıl geçiş yaptığını gözlemlemenizi tavsiye ederiz Günün sonunda, gemide akşam yemeğimizi yiyip, geceyi burada geçireceğiz.


5.

Gün
Edfu - Komombo - Aswan 5 gün programını görmek için tıklayınız

Günün bütün öğünlerini otelimizde yiyoruz . İsteyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Edfu Tapınağı ve Komombo Tapınağı Turlarına katılabilirler. Gece konaklamamız gemimizde olacak

6.

Gün
Aswan 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Abu Simbel Turuna ve/veya Philae Tapınağı ve Nübyan Köyü Turuna katılabilirler. Turumuzun bitişinden sonra akşam yemeği konaklamayı gemimizde yapıyoruz.

7.

Gün
Aswan - Kahire 7 gün programını görmek için tıklayınız

Gemide sabah kahvaltımızı takiben, odalarımızı  12:00'ye kadar boşaltıyoruz . İlave bir deneyim arayan konuklarımız, rehberimizin düzenleyeceği özel bir Öğle Yemekli Nasr Barajı ve Bitmemiş Obelisk gezisine katılma fırsatı bulacaklar. Belirlenen zamanda, havaalanına transferimiz gerçekleşecek ve Mısır Yerel Havayolları ile Kahire'ye doğru yola çıkacağız. Kahire'ye varışımızın ardından, şehrin panoramik manzaralarını keşfedeceğimiz bir şehir turuna çıkacağız. Bu turumuz esnasında, Nasr Mahallesi ve Heliopolis'in tarihi ve kültürel öneme sahip noktalarını; Meçhul Asker Anıtı, Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, hareketli Tahrir Meydanı, Nil Nehri kıyısındaki şehir merkezi, Kasr el Nil Köprüsü ve Cezire Adası gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz.

(Not: Kahire'de sıkça rastlanan yoğun trafik nedeniyle, konaklayacağınız otelin konumu, turumuza katılacak diğer misafirlerin otel konumları ve trafik durumuna bağlı olarak, siz misafirlerimizin konforunu önceliklendirmek adına tur içeriği ve/veya program akışında değişiklikler yapılabilir.) Geceyi otelimizde geçireceğiz.


8.

Gün
Kahire 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde yapıcağımız kahvaltının ardından siz sevgili misafirlerimize bütün gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirsiniz. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz.

9.

Gün
Kahire - İskenderiye 9 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde sabah kahvaltısını yapıyoruz. , odalarımızı saat 12:00'a kadar boşaltmamız gerekiyor. Bugünümüzün tamamı serbest zaman. İsteğe bağlı olarak rehberimiz ekstra düzenlediği Yarım Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turu veya Yarım Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi ve Eski Kahire Turu'na katılabilirsiniz. Daha sonra İskenderiye'ye hareket ediyoruz, yolculuğumuz yaklaşık 220 km sürecek. İskenderiye, M.Ö. 332 yılında Büyük İskender tarafından kurulan ve tarih boyunca önemli bir kültür merkezi olmuş bir şehir. Şehir, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çekiyor ve önemli bir turizm destinasyonu. İskenderiye'de Kayıtbay Kalesi, Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Abu al Abbas Camii gibi önemli yerleri göreceğiz. Ayrıca İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiye Feneri'nin bulunduğu yer, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, şehir merkezi ve diğer önemli noktaları da ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi İskenderiye'nin tanınmış bir balık restoranında yiyeceğiz. Yemekten sonra serbest zamanınız olacak. Sonrasında rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer olacağız.


10.

Gün
İskenderiye - İstanbul 10 gün programını görmek için tıklayınız

Havalimanında gerekli işlemlerimizi bitirdikten sonra gece vakti  Pegasus Havayolları'na ait PC 629 sefer sayılı tarifeli uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.  Sabah saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sonra eriyor ve siz sevgili misafirlerimiz ile bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Hurghada, İskenderiye/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
Mısır Yerel Havayolları ile Aswan/Kahire hattında ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı Vergileri
Seçtiğiniz kategori otellerde Hurghada’da 2 gece yarım pansiyon, Gemide 4 gece tam pansiyon ve Kahire’de 2 gece oda-kahvaltı olmak üzere 8 gece konaklama
İskenderiye’de yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği
Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Özel otobüs ile Hurghada-Luksor ve Kahire-İskenderiye transferleri
* Panoramik Hurghada ve Panoramik Kahire Turları
* İskenderiye Turu (Kale giriş ücreti dahildir)
* Luksor Turu (Karnak Tapınağı, Hatchepsut Tapınağı ve Krallar Vadisi giriş ücretleri dahildir)
* Şehirlerarası yolculuklarda kişi başı 2 adet küçük su (otobüste bulunacak)
* Mısır Tecrübesi olan Türkçe Rehber Hizmeti
* Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (mevzuat gereği ödemeyi yaptığınız firma tarafından yapılmaktadır)


HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı Çıkış Fonu
Vize (Dilerseniz Mısır'a varışta 25 USD karşılığında kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak, zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dilerseniz, 25 USD Vize+15 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi adresinize kargo ile gönderebiliriz. Ek hizmetler bölümünden bu hizmetimizi satın alıp kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Veya, İstanbul havalimanı gidişte 25 USD+10 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi uçağa binmeden önce yetkilimizden satın alabilirsiniz. (her zaman mevcut olamayabilir) Bebekler, anne-baba pasaportuna kayıtlı olsalar dahi vizeye tabidirler. Yeşil Pasaport ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Ekstra Turlar
Mecburi Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı yetişkin için 90 USD, Çocuk için 60 USD, Bebek için 20 USD Mısır'a varışta rehberimizce toplanır)
Şahsi Harcamalar
İptal Güvence Paketi (Tur Bedelinin %10'u kadar ilave prim ödenir) (Hareket saatine 48 saat kalaya kadar koşulsuz iptal hakkı tanır)
Seyahat Sigortası (bagaj kaybı, tur öncesi ve tur sırasında sağlık sorunları, vefat gibi problemlere karşı sigortalanmanızı öneririz)
Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Mısır Turu

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Araç içinde alkol tüketilmesi yasaktır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#228
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz. (Piramitler ve Sfenk Örenyeri Bölgesi Giriş ücreti fiyata dahildir.) Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz.
Fiyat belirlenmedi
YARIM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ 3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de İslam-Hıristiyanlık ve Yahudilik eserlerine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde ilk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii(dışarıdan), Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise (giriş dahil), Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.
Fiyat belirlenmedi
YARIM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız.
Fiyat belirlenmedi
NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ) Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
Fiyat belirlenmedi
ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim. Double ATV: 49 USD/Single ATV: 39 USD (paket dışıdır, indirim yoktur) ATV yerine Buggy tercih eden misafirlerimiz araç başına 20 USD ödeyeceklerdir. Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz. Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz. Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.
Fiyat belirlenmedi
GERÇEK DENİZALTI TURU Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. (Kişi başı 30 USD)
Fiyat belirlenmedi
KARNAK TAPINAĞI IŞIK ve SES GÖSTERİSİ Dünyanın en büyük dini yapısı olma özelliğine sahip bu antik dönem şaheserini gece özel ışık ve ses efektleri eşliğinde görmek isterseniz bu turumuza katılmalısınız
Fiyat belirlenmedi
EDFU TAPINAĞI Gemimizin Efdu’ya yanaşması ile birlikte; Şahin Başlı Horus Tapınağı, Karnak Tapınağı’ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi korunarak gelmiş tapınak olan, M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağı’nı geziyoruz. Tapınağın güzel mimarisi ve büyüklüğü, dönemin zenginliğinin ispatıdır.
Fiyat belirlenmedi
KOMOMBO TAPINAĞI Gemimizin Komombo’ya yanaşması ile birlikte; Nil Nehri kıyısında kurulu, Timsah Tanrı & Şahin Başlı Tanrı Tapınağı olarak çift tanrıya ithafen inşa edilen tek tapınak olması ile dikkat çeken Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tapınağın bir yanı timsah tanrı Sobek'e, diğer yanı ise şahin tanrı Horus (Haroeris)'a adanmıştır.
Fiyat belirlenmedi
ABU SİMBEL TAPINAĞI Tapınak, Aswan Barajının inşası ile birlikte sular altında kalacağı için, hassas bir mimarlık ve mühendislik çalışması neticesinde kesilerek parçalar halinde yeni yerine taşınmış ve orijinaline sadık kalarak yeniden inşa edilmiştir. Türünün en güzel örneklerinden birisi olan bu yapı, dünyada en çok görülmek istenen yerlerden birisidir. Abu Simbel, Aswan’a yaklaşık 300 km mesafededir. Sabah çok erken saatlerde gemiden kahvaltı kutularımızı alarak başladığımız bu gezi, gezginler tarafından kaçırılmamalıdır. Dört dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel, II.Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini göstermek için yaptırılmış.
Fiyat belirlenmedi
LUKSOR SICAK BALON TURU Bir yanda uçsuz bucaksız çöl, diğer yanda akıp giden bereketli Nil Nehri ile Luksor, dünyanın en ilginç manzaralarına sahiptir. Ve şehre yayılmış çok sayıdaki antik yapı bu manzaraları nefes kesici hale getirmektedir. Kuşkusuz ki, bu manzaraların tadı en iyi bir balonla havadan çıkacaktır. Gün doğumu ile birlikte, nefes kesici bir gezi siz maceraperestleri bekliyor.
Fiyat belirlenmedi
NASR BARAJI ve BİTMEMİŞ OBELİSK TURU Aswan’da bulunan Bitmemiş Obelisk, Firavunlar Döneminde heykellerin ve tapınakların kayaların oyularak nasıl yapıldığı hakkında net bir fikir vermektedir. Burayı ziyaret ettiğinizde, dönemin el işçiliği hakkında çok önemli bilgiler edineceksiniz. Yapımına 1958 yılında başlanmış ve Yugoslavya’lı ve SSCB’li mimar ve mühendislerin katkıları ile 12 yılda tamamlanmış Nasr Barajı bulunduğu coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Yapıldığı dönemin en önemli mega projelerinden birisi olan baraj, günümüzde topraklarının %96’sından fazlası çöl olan Mısır’ın can damarıdır.
Fiyat belirlenmedi
NASR BARAJI ve BİTMEMİŞ OBELİSK TURU Aswan’da bulunan Bitmemiş Obelisk, Firavunlar Döneminde heykellerin ve tapınakların kayaların oyularak nasıl yapıldığı hakkında net bir fikir vermektedir. Burayı ziyaret ettiğinizde, dönemin el işçiliği hakkında çok önemli bilgiler edineceksiniz. Yapımına 1958 yılında başlanmış ve Yugoslavya’lı ve SSCB’li mimar ve mühendislerin katkıları ile 12 yılda tamamlanmış Nasr Barajı bulunduğu coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Yapıldığı dönemin en önemli mega projelerinden birisi olan baraj, günümüzde topraklarının %96’sından fazlası çöl olan Mısır’ın can damarıdır.
Fiyat belirlenmedi
PHİLAE TAPINAĞI ve NÜBYAN KÖYÜ Teknelerle yapacağımız bu turumuzda; 2000 yılı aşkın bir geçmişi bulunan, Antik Mısır’ın en büyük tanrıçası İsis için inşa edilmiş olan ve Nil Nehri üzerinde aynı adlı adada bukunan Philae Tapınağını geziyoruz. Arrdından Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz.

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

10 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

9 Gece Kahire - İskenderiye -... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.