KAYIT    İLETİŞİM
FIRSAT
 • Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu: Drabos farkıyla Balkanların kalbine, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Arnavutluk & Makedonya & Kosova turu.
 • Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu: Drabos farkıyla Balkanların kalbine, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Arnavutluk & Makedonya & Kosova turu.
 • Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu: Drabos farkıyla Balkanların kalbine, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Arnavutluk & Makedonya & Kosova turu.
 • Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu: Drabos farkıyla Balkanların kalbine, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Arnavutluk & Makedonya & Kosova turu.
 • Üsküp
 • Kalkandelen
 • Resne
 • Manastır
 • Tiran
 • Priştine
Drabos farkıyla Balkanların kalbine, Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Arnavutluk & Makedonya & Kosova turu.

DRABOS TRAVEL FARKI İLE İSTANBUL KALKIŞLI ARNAVUTLUK & MAKEDONYA & KOSOVA TURU

10 NİSAN 2024

3 GECE 4 GÜN

699 € BAŞLAYAN FİYATLARLA

  REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne – Ohrid 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları'nın TK1003 seferi ile Üsküp'e uçuyoruz. Yaklaşık bir saat süren uçuşumuzun sonrasında Üsküp'e ulaşıyoruz. Havalimanındaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel aracımızla Ohrid yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız, Makedonlarca Tetova, tarih sayfalarımızda ise Kalkandelen olarak geçen şehir olacak. Burada, renkli süslemeleriyle meşhur Alaca Camii ve ona eşlik eden medreseyi keşfedeceğiz. Sonrasında Manastır (Bitola) şehrine doğru devam ediyoruz. Burada, Osmanlı'dan kalma Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii'ni gezecek, Atatürk'ün öğrencilik yıllarına tanıklık eden Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Yolumuz üzerinde, İttihat ve Terakki'nin önde gelen isimlerinden Resne'li Niyazi Bey'in sarayına uğrayacağız. Tüm bu zengin tarih ve kültür dolu ziyaretlerin ardından Ohrid'e ulaşarak otelimizde akşam yemeği ve konaklama yapacağız.

2.

Gün
Ohrid – Tiran 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde, Ohrid'in Bizans dönemine ait en etkileyici yapılarından biri olan St. Panteleymon Kilisesi, konserlerin düzenlendiği tarihi Aya Sofya Kilisesi, Antik Roma dönemine ait Amfitiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlepta ve dördüncü yüzyıldan kalma diğer kiliseler, Keşanlı Hanı, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı ve Ohrid Halveti Tekkesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından, isteyen konuklarımız ek olarak rehberimiz eşliğinde gerçekleşecek Sv. Naum turuna katılma fırsatı bulacaklar (15 Eur). Ayrıca, serbest zamanlarında konuklarımız, rehberimizin düzenleyeceği Ohrid Gölü üzerinde bir tekne turuna (30 Eur) katılarak şehrin su üzerinden görünümünü keşfedebilirler. Tüm bu etkinliklerin sonrasında, akşamüzeri Tiran'a doğru hareket edeceğiz. Tiran'daki otelimizde akşam yemeği ve konaklama ile günümüzü tamamlayacağız.

3.

Gün
Tiran – Priştine – Üsküp 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzun sonrası Kosova’nın başkenti Priştine’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber Priştine şehir turumuzu tamamlıyor ve Üsküp’e doğru devam ediyoruz. Varışımız ardından , tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’ dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’ dan kalma St. Spas Kilisesi, Üsküp’ün panoramik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.

Gün
Üsküp - İstanbul 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, odalarımızı boşaltarak çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Rehberimizin açıklayacağı zamana dek serbest zamanımız olacak. Bu süre zarfında, isteyen katılımcılar rehberimiz tarafından düzenlenecek ek bir etkinlik olan Matka Kanyonu gezisine (20 Euro) katılma şansına sahip olacaklar. Bu gezinin ardından, İstanbul'a dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket edeceğiz. Türk Havayolları'nın TK1006 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a geri dönüş yapacağız, ve siz sevgili misafirlerimiz ile bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
*Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Üsküp gidiş / Üsküp - İstanbul
(IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 1 gece, Tiran`da 1 gece oda kahvaltı
konaklama
*Otellerde alınacak 3 akşam yemeği ( Biri Balkan Gecesi Şeklinde Alınacaktır )
*Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
*Üsküp, Ohrid, İşkodra, Priştine şehir turları
*Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
*Profesyonel rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
*Yurt dışı çıkış vergisi, (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara
ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda
bulundurulması tavsiye edilir.)
*Tüm kişisel harcamalar
*Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
*Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
*Öğle yemekleri
*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
*Şoför Bahşişi
*Seyahat Koruma Paketi


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

İstanbul Çıkışlı Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu

*** Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

*** Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

*** Birden fazla çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

*** Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

*** Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

*** Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

*** Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

*** Araç içinde alkol tüketilmesi yasaktır.

*** Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#197
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

699

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Arnavutluk & Makedonya & Kosova... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.