KAYIT    İLETİŞİM
EN İYİ FİYAT
  • Baştanbaşa Mısır Turu:
  • Baştanbaşa Mısır Turu:
  • Mısır Turu
  • Sharm El Sheikh
  • Kahire
  • Hurgada

   DRABOS TRAVEL FARKI İLE BAŞTAN BAŞA MISIR TURU  

    Sharm el Sheikh – Kahire – Hurghada   

   449 $ dan Başlayan Fiyatlarla  

    9 Gece konaklama 11 Gün   

    Hurgada 3 Gece konaklama   

    Sharm 3 Gece konaklama    

  Hareket Tarihleri  

  12 NİSAN - 22 NİSAN 2024  

  14 NİSAN - 24 NİSAN 2024  

  3 MAYIS - 13 MAYIS 2024  

  17 MAYIS - 27 MAYIS 2024   

  31 MAYIS - 10 HAZİRAN 2024   

  7 HAZİRAN - 17 HAZİRAN 2024   

  13 EYLÜL - 23 EYLÜL 2024   

  27 EYLÜL - 7 EKİM 2024  

  4 EKİM - 14 EKİM 2024  

  18 EKİM - 28 EKİM 2024  

  25 EKİM - 4 KASIM 2024  

  8 KASIM - 18 KASIM 2024   

  22 KASIM - 2 ARALIK 2024  

  29 KASIM - 12 ARALIK 2024  

  6 ARALIK - 12 ARALIK 2024  

    İstanbul Havalimanı Hareketli   

   REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.  

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Sharm El Sheikh 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz sevgili misafirlerimiz ile Saat 20:30'da  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın'da buluşuyoruz. Saat 23:30'da Pegasus Havayolları'na ait PC 634 sefer sayılı tarifeli uçuşla Sharm’a hareket ediyoruz.

Not: Uçuş saatleriniz sebebiyle varışta hemen oda alabilmeniz için otel rezervasyonunuz bugünden başlamaktadır.


2.

Gün
Sharm El Sheikh 2 gün programını görmek için tıklayınız

Saat 1:05'de Sharm şehrine varışımızla birlikte işlemlerimizi hallediyoruz ve konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra  dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek SeaSope Yarı Denizaltı ve/veya Buggy/ATV Çöl Safarisine katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından, Panoramik Sharm Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra Soho Meydanında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte konaklamak üzere otelimize transfer istiyoruz.

3.

Gün
Sharm El Sheikh 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra siz sevgili misafirlerimize tüm gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminin ardından akşam yemeği ve konaklamak için otelimize dönüyoruz. 

4.

Gün
Sharm El Sheikh - Kahire 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından  odalarımızı boşaltıyoruz. Siz sevgili misafirlerimizin gününün tamamı serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne Gezisine ve/veya Akşam Yemekli ve Şovlu Bedevi Gecesine katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Sonrasında, Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Geceniz otobüste geçecektir. (Yaklaşık 510 km)

5.

Gün
Kahire 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahire'ye varışımızda birlikte  yerel bir restoran ya da otelde kahvaltımızı alacağız. Gününüzün tamamı serbest. Odalara giriş saati 14:00’dır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi Eski Kahire & Medeniyet Müzesi Turuna veya Tam Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna ve/veya Nil’de Filaka Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize dönüş yapıyoruz.

Not: Tura katılmayacak misafirlerimiz konaklayacağı otele bırakılacaklardır.


6.

Gün
Kahire 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde Kahvaltımızı yaptıktan sonra günümüz serbest  Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirsiniz. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz. Turumuzun bitişinin ardından akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz 

7.

Gün
Kahire - Hurgada 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın hemen ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Daha sonrasında Panoramik Kahire Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde; Nasr Mahallesi ve Heliopolis bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil, Cezire Adası gibi belli başlı yerleri göreceğiz. (Not: Kahire’de genelde yoğun trafik olduğundan kaldığınız otelin bölgesi, geziye katılacak diğer misafirlerin otellerinin bölgeleri ve yoğun trafik durumuna göre sizlerin konforu için tur içeriğinde ve/veya akışında değişiklik olabilir. Ardından, Hurghada’ya hareket ediyoruz. (Yaklaşık 465 km) Varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz  akşam yemeğimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz.

Not: Hurghada’ya varış saatimize göre oteldeki akşam yemeği ‘’geç akşam yemeği’’ konseptinde olabilir.


8.

Gün
Hurgada 8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası Portakal Koyu Tekne Turuna katılabilirler. 

9.

Gün
Hurgada (Luksor) 9 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler.

10.

Gün
Hurgada 10 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından siz misafirlerimize Dinlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılabilirler. Akşam üstü otelimizden Panoramik Hurghada turumuz için hareket ediyoruz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam yemeği ve alışverişleriniz için merkezde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. 

11.

Gün
Hurgada - İstanbul 11 gün programını görmek için tıklayınız

Gece Saat  01:50'de Pegasus Havayollarına ait PC 621 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz Saat 05:30'da  İstanbul’a varışımızla birlikte turumuz sonlanıyor ve siz sevgili misafirlerimiz ile bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz


DAHİL OLANLAR:
* Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Sharm el Sheikh, Hurgada/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı Vergileri
* Seçtiğiniz kategori otellerde Sharm'da 3 gece yarım pansiyon, Kahire'de 2 gece oda-kahvaltı, Hurgada'da 3 gece yarım pansiyon olmak üzere 8 gece konaklama (ilaveten 1 geceniz otobüste geçmektedir)
* Kahire'de yerel restoranda veya otelde alınacak 1 ekstra kahvaltı (Toplamda 9 kahvaltı ve 6 Akşam Yemeği dahildir)
* Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri
* Özel otobüs ile Sharm el Sheikh-Kahire transferi
* Özel otobüs ile Kahire-Hurgada transferi
* Panoramik Sharm Şehir Turu
* Panoramik Kahire Şehir Turu
* Panoramik Hurgada Şehir Turu
* Şehirlerarası yolculuklarda kişi başı 2 adet küçük su (otobüste bulunacak)
* Mısır Tecrübesi olan Türkçe Rehber Hizmeti
* Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (mevzuat gereği ödemeyi yaptığınız firma tarafından yapılmaktadır)


HARİÇ OLANLAR:
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* Vize (Dilerseniz Mısır'a varışta 25 USD karşılığında kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak, zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dilerseniz, 25 USD Vize+15 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi adresinize kargo ile gönderebiliriz. Ek hizmetler bölümünden bu hizmetimizi satın alıp kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Veya, İstanbul havalimanı gidişte 25 USD+10 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi uçağa binmeden önce yetkilimizden satın alabilirsiniz. (her zaman mevcut olamayabilir) Bebekler, anne-baba pasaportuna kayıtlı olsalar dahi vizeye tabidirler. Yeşil Pasaport ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Pasaportunuzun en az 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
* Ekstra Turlar
* Mecburi Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı yetişkin için 60 USD, Çocuk için 40 USD, Bebek için 10 USD Mısır'a varışta rehberimizce toplanır)
* Şahsi Harcamalar
* İptal Güvence Paketi (Tur Bedelinin %10'u kadar ilave prim ödenir) (Hareket saatine 48 saat kalaya kadar koşulsuz iptal hakkı tanır)
* Seyahat Sigortası (bagaj kaybı, tur öncesi ve tur sırasında sağlık sorunları, vefat gibi problemlere karşı sigortalanmanızı öneririz)
* Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Mısır Turu

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Araç içinde alkol tüketilmesi yasaktır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#240
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
EKSTRA TURLAR HAKKINDA MİSAFİR BİLGİLENDİRMESİ:
1-Turların Türkçe Rehberle gerçekleşmesi için minimum katılımcı sayısına ulaşılması gerekmektedir. Bu sayılara ulaşılmadığı taktirde:
A-Bazı turlar İngilizce bilen personelle gerçekleştirilebilir (misafirin onayı ile)
B-Fiyat farkı ile İngilizce ya da Türkçe gerçekleştirilebilir (misafirin onayı ile)
C-Yukarıdaki seçenekler misafirce kabul görmediği taktirde tur iptal edilerek misafire o turla ilgili ödediği ücret kesintisiz iade edilir. İndirimli paketlerin indirimi fiyattan düşülerek net ödenen ücret geri ödenir.

2-Misafirin turu satın aldığı anda yerel hizmet sağlayıcılara gerekli rezervasyonlar yapılıp ödemeleri yapılır. Dolayısı ile, misafirin satın almış turu iptal etmek istemesi durumunda;
A-Kendisi ve/veya aynı odada kaldığı kişinin doktor raporu ile onaylanmış bir sağlık sorunu oluşursa, o turla ilgili ödenmiş olan ücret kesintisiz iade edilir. İndirimli paketlerin indirimi fiyattan düşülerek net ödenen ücret geri ödenir.
B-Turun hareketine 25 saat kalan kadar yapılan iptallerde ödenmiş ücretin %50’si iade edilir. İndirimli paketlerin indirimi fiyattan düşülerek net ödenen ücret geri ödenir.
C-Turun hareketine 24 saatten az kalan vakitte yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.
D-Belirtilen saatte belirtilen buluşma noktasında bulunmayan misafir, tura kendi imkanları ile bir başka noktaya gelerek katılabilir. Bunu tercih etmemesi ya da tur içeriği gereği bunun mümkün olmaması durumunda, ücret iadesi yapılmaz.
E-Bazı turlar farklı otellerden de misafir aldıkları için gecikme yaşanması durumunda, misafir yetkili personelimizle temasa geçerek aracın kendisine ulaşma saatini öğrenir. Bu tip gecikmeler tur içeriğini ya da turun süresini etkilemez. Dolayısı ile tur iptal sebebi sayılamaz ve iptal istendiği taktirde ücret iadesi yapılmaz.
F-Tur esnasında verilecek serbest zamanlar ve mola yerlerinde yetkili personelimiz hareket saati için gerekli bilgilendirmeyi yapar. Misafirin geç kalması durumunda tur akışı etkilenmeyecekse makul bir süre beklemek ya da devam etmek personelimizin yetkisindedir. Aksi durumlarda misafir kendi imkanları ile bir sonraki noktaya gelerek tura devam edebilir ya da kendi imkanları ile otele döner. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
G-GÜVENCEMİZ ALTINDASINIZ: Turlarımızda kullanılan araçlar, restoranlar, menüler, mekanlar, personel ve diğer tüm hizmetler ücret/kalite dengesi ve uzun yıllara dayanan Mısır tecrübemize dayanarak en iyileridir, tamamı Uluslararası Turizm Standartlarına sahiptir ve Mısır Yetkili Makamlarınca belgelendirilmişlerdir. Tur ve aktivitelerimizde; eksik ve/veya ayıplı hizmet oluşması durumunda; bizimle Mısır’da geçirdiğiniz süreç firmamızca sürekli takip edildiğinden anlık müdahalelerle söz konusu problemler çözülür ve/veya probleme bağlı olarak kısmi ya da tam ücret iadesi yapılır. İndirimli paketlerin indirimi fiyattan düşülerek net ödenen ücret geri ödenir.
Ancak, firmamız Mısır’ın yerel ve genel şartlarına bağlı koşullar, trafik, yol kapanması, hava muhalefeti, misafir hatası, teknik arızaya bağlı gecikmeler ve bunun gibi kendi kontrolü dışında oluşabilecek koşullardan sorumlu tutulamaz.
H-Bazı turlarımız yoğun fiziksel aktivite gerektirebilir. Sağlık sorununuz varsa, yetkili personelimize danışarak turun koşullarını öğrenip katılma kararınızı ona göre vermenizi rica ederiz.
I-Su sporları, tekne gezileri, ATV/Moto Safari, 4X4 cip safari, tüplü dalış, deve gezisi gibi aktiviteler bazı kaza risklerini taşımakta olup ciddi sakatlanmalara ve hatta daha kötüsüne de yol açabilir. Firmamız, oluşabilecek olumsuzluklardan sorumlu tutulamaz. Bu tip tur ve aktivitelere katıldığınızda bu riskleri bildiğinizden emin olun; tereddüt etmeniz durumunda mutlaka yetkili personelimizden bilgi alın. hHala emin değilseniz satın alma işlemini gerçekleştirmeyin. Bu tip turlara ve aktivitelere katıldığınızda, yetkili personelimizi uyarılarına harfiyen uymanızı, size belirtilen önlemlere harfiyen uymanızı ve duruma göre verilen güvenlik ekipmanını giymenizi rica ederiz. Aksi taktirde hem kendinizi hem de diğer katılımcıları riske atıyor olacaksınız.
K-Dini önemi olan yerlerde, uygun kıyafet giyme sorumluluğu misafirimizdedir. Kıyafet sebebiyle bu tip yerlere girişlerine izin verilmeyen misafirler için firmamızın sorumluluğu yoktur.
L-Bazı tur ve aktivitelerde özel eşyalara/kıyafetlere ihtiyacınız olabilir. Rahat ayakkabı, kıyafet, terlik, mayo, şnorkel ekipmanı, güneş kremi, poşu, şal getirme ya da kiralama, otelden havlu ödünç almak ve iade etmek tamamen misafirlerimiz sorumluluğundadır.
M- Gıda alerjisi ya da diğer alerjiler, sağlık sebebiyle özel beslenme gibi problemleri rehberimize bildirmeniz gerekmektedir. Bu tip özel durumlarda her zaman için ihtiyaçlarınızı karşılayamayabileceğimizi bilmelisiniz. Sadece elimizden geleni yapacağımızı taahhüt edebiliriz.
N- Mısır’da kalışınız boyunca ve turlarımızda kesinlikle açık su ya da diğer içecekleri içmemenizi, iyice yıkanmış ve soyulmuş olduğundan emin olmadığınız meyve/sebze yememenizi, dışarıda açıkta satılan ambalajsız yiyecekleri, tüketmemenizi özellikle tavsiye ederiz. Vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz Mısır yerel şartlarına alışkın olmadığı için hasta olabilirsiniz. Bu durumda firmamız gerekli tıbbi müdahaleyi almanız konusunda yardımcı olacaktır. Ancak, ilgili masraflar tarafınıza ait olacaktır.EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz. (Piramitler ve Sfenk Örenyeri Bölgesi Giriş ücreti fiyata dahildir.) Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ 3 DİNİN MERKEZİ ESKİ KAHİRE ve MEDENİYET MÜZESİ İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de İslam-Hıristiyanlık ve Yahudilik eserlerine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde ilk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında dünyaca ses getirmiş ve görkemli Altın Geçit Töreni ile açılışı yapılmış olan ve içerisinde Luksor Yeni Krallık Dönemi en ünlü ve ihtişamlı firavun ve kraliçeleri olan II. Ramses ve diğer Ramses ailesi üyeleri, I. Tuthmosis, Hatchepsut’un eşi ve kardeşi II. Tuthmosis, Mısır tarihinin Napolyon’u olarak anılan III. Tuthmosis ve Hatchepsut mumyalarının özel koşullarda sergilendiği Medeniyet Müzesi (NMEC) gezilecektir. (giriş ücreti dahil) Müzenin giriş katında ise Mısır tarihinin tamamını kapsayacak şekilde kronolojik ve tematik (tarım, mimari, dini, astronomi, matematik, tıp, kozmetik) olarak en önemli parçaları sergilenmektedir. Ayrıca, bu müzede, mumyaları da görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii(dışarıdan), Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise (giriş dahil), Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız.
Fiyat belirlenmedi
NİL’DE FİLİKA GEZİSİ-İÇECEKLER ve ATIŞTIRMALIKLAR DAHİL Onlarca medeniyete can vermiş Nil Nehri, Kahire’nin tam da kalbidir. Nil Nehri üzerinden Kahire’nin doyumsuz manzaralarına şahit olacağınız bu keyifli gezimizde, Mısır’ın lezzetli meyveleri ve meşrubat ikramımız da olacaktır.
Fiyat belirlenmedi
NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ) Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.
Fiyat belirlenmedi
GERÇEK DENİZALTI TURU Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. (Kişi başı 30 USD) Not:1 Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz), gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Not2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. (Kişi başı 30 USD) Not:1 Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz), gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Not2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Fiyat belirlenmedi
ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim. ATV yerine Buggy tercih eden misafirlerimiz araç başına 20 USD ödeyeceklerdir. Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz. Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz. Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. (Kişi başı 30 USD) Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.
Fiyat belirlenmedi
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBİ TURU (SUPERİOR, ATV, DEVE GEZİSİ ve YÜZME MOLASI) Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve deniz manzarasına karşı enerji depoluyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejetaryen menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir) Not 1: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, gittiğimiz bölgelerde ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz. Not 2: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayonuzu yanınızda bulundurunuz. Kaldığınız otelden plaj havlusu ödünç alabilirsiniz. Not 3: Deve gezisi ve ATV riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin binmesini önermeyiz. Not 4: Öğle yemeği ve gezi boyunca içecek ikramları fiyata dahildir. Sharm el Sheikh-Dahab Arası Mesafe: 90 km’dir. Bu gezide toplamda 250 km civarında yolculuk yapılır.

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

11 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Baştanbaşa Mısır Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.