KAYIT    İLETİŞİM

Çanakkale Festivalleri


Çanakkale Festivalleri 

 Çanakkale Trioya Festivali

Çanakkale’de Gelibolu ilçesi yaz aylarında düzenlenen festivalleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle Temmuz sonu ve Ağustos başında bölgede son derece ünlü olan Altın Sardalye Festivali eğlence dolu anlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Çanakkale'de birbirinden farklı mekânlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Çanakkale'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

________________________________________

Çanakkale Tekne Turları

  Çanakkale Tekne Turları

Çanakkale’de özellikle Gökçeada üzerinden sürekli olarak tekne turları düzenlenmektedir. Deniz ile iç içe olmak isteyenler ve özellikle gizli kalmış güzellikleri keşfetmek isteyenler için günlük turlar en popüler aktivitelerden biridir. 

Gökçeada’da düzenlenen bu turlarda pek çok koy ziyaret edilmektedir. Ziyaret edilen bölgelerde molalar verilmekte ve ziyaretçilere koylarda derin mavi sularda yüzme olanağı sunulmaktadır. Tekne turları sırasında misafirler için balık menüleri sunulmaktadır. 

________________________________________

Çanakkale Batık Dalışı 

  Çanakkale Batık Dalışı

Çanakkale dalış aktivitesi için ülkemizin en elverişli noktalarından biri olup, dünyanın pek çok bölgesinden su altındaki batık dünyayı görmek isteyen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 

1. Dünya Savaşı’ndan sonra Çanakkale’de toplam 175’e yakın batık olduğu tespit edilmiştir. Savaşın tüm sırlarını barındıran gemiler, pek çok savaş malzemesi ve hatta batık şehirler dalış severler için ilginç ve büyüleyici bir deneyim yaratmaktadır. Batık dalışının en dikkat çeken noktası Alman Torpido Gemisi’dir.

Bu aktiviteyi gerçekleştirmek için eğitim ya da profesyonellik gerekmemektedir. Bunun nedeni bölgede denizin sığ oluşu ve batıkların 6 m’den başlıyor olmasıdır. Sadece ilk defa dalış yapacaklar için kısa bir eğitim verilmekte ve dalış yönlendirmelerle gerçekleşmektedir. 

Çanakkale’ye doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Çanakkale gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.

________________________________________

Çanakkale Trekking

  Trekking

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi dağ yürüyüşü için elverişli alanları ile ön plana çıkmaktadır. Yeşil pınar Şelalesi ve çevresi doğa yürüyüşleri için tercih edilmektedir. Özellikle hafta sonları rehberler eşliğinde uzun dağ yürüyüşü turları düzenlenmektedir. Zorlu fakat oldukça keyifli parkurların sonunda şelaleye ulaşılmaktadır. 

________________________________________

Çanakkale Windsurf 

  Windsurf

Çanakkale konumu dolayısıyla rüzgâra açık bir bölgedir. Bu yüzden il genelinde pek çok sörf okulu bulunmaktadır. Özellikle Kabatepe bölgesi hem sakin olması hem de doğal güzellikler açısından zengin olması sebebiyle rüzgâr sörfü yapmak için tercih edilmektedir. 

Çanakkale'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Çanakkale pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.

________________________________________

Ayvacık Doğal Yaşam Parkı

 Ayvacık Doğal Yaşam Parkı

Bir süre önce Ayvacık Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğurlu Mahallesi sınırları içerisine Ayvacık Doğal Yaşam Parkı kurulmuştur. Bu yaşam parkı ile birlikte doğa ile iç içe olmak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. 

Bölgede çevre düzenlemeleri hala devam etmektedir. Çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler ve yürüyüş parkurları yapılmıştır. 

Tesis içerisinde ATV kullanmak için alanlar bulunmaktadır. Ahşap evlerle birlikte doğa ile tamamen iç içe bir yaşam sürdürülmektedir. Doğal yaşam parkı içerisinde konaklama imkânları da sunulmaktadır. 

Çanakkale'de ailenizle beraber doğa ile iç içe mekânlara yakın her şey dâhil bir tatil yapmak için Çanakkale tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.