KAYIT    İLETİŞİM

Bulgaristan & Romanya Transilvanya Turu

EN İYİ FİYAT
  • Bulgaristan & Romanya Transilvanya Turu:
  • Bulgaristan & Romanya Transilvanya Turu:
  • Bulgaristan & Romanya Transilvanya Turu:
  • Varna
  • Drakula Şatosu
  • Peleş Şatosu
  • Bükreş
  • Sofya
  • Tarnavo

  DRABOS TRAVEL FARKI İLE BULGARİSTAN & ROMANYA ŞATOLAR TURU  

   BURGAS–NESSEBAR–VARNA–RUSÇUK(1)–BÜKREŞ(1) –SİNAİA  
  BRAN (DRAKULA ŞATOSU)-BRAŞOV(1)-VELİKO TARNOVO – SOFYA(1)  

   380 € BAŞLAYAN FİYATLARLA  

  Hareket Tarihleri;  

  9 TEMMUZ 2024  

  6 AĞUSTOS 2024  

  27 AĞUSTOS 2024  

  17 EYLÜL 2024  

  8 EKİM 2024  

   REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.  

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Burgar - Nessebar - Varna - Rusçuk 1 gün programını görmek için tıklayınız

Kırklareli Dereköy sınır kapısından erken saatlerde geçerek pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Bulgaristan'a giriyoruz. Yolculuğumuza devam ederek Burgas'a ulaşıyoruz. Burgas'a vardığımızda panoramik bir şehir turu yapıyoruz ve Anakaraya dar bir geçitle bağlı olan, 1983 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne giren tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'ı ziyaret ediyoruz. Bizans Dönemi'nden kalma kiliseleri ve 18-19. yüzyılda inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Nessebar turumuzu tamamladıktan sonra Bulgaristan'ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz'in incisi olarak anılan Varna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varna'da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz. Kordon boyunca yer alan ünlü kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranları gezmek için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak günün son durağı olan Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli donanma üslerinden biri olan Rusçuk'u ziyaret ediyoruz. Tuna Nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın konumda bulunan bu tarihi kasrı görerek panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından Rusçuk'taki otelimize geçerek konaklıyoruz

2.

Gün
Rusçuk - Bran - Drakula Şatosu - Braşrov 2 gün programını görmek için tıklayınız

Oteldeki kahvaltının ardından, kısa bir yolculukla Bulgaristan-Romanya sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra, Romanya'ya doğru yol alıyoruz. Romanya sınırlarına ulaşırken, 1954 yılında Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü üzerinden geçerek, Tuna Nehri'nin muhteşem manzarasını izleyerek Romanya'ya adım atıyoruz. Bükreş'in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve "Erdel" olarak da bilinen Transilvanya'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ploieşti güzergahını takip ederek, efsanevi yerleri gezmek üzere Sinaia, Bran, Drakula Şatosu ve Braşov turumuza başlıyoruz. Bran'da bulunan efsanevi Drakula Şatosu'nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği serbest zamanın sonunda, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve misafirperver halkıyla ünlü olan Braşov'a gidiyoruz. Braşov'da Siyah Kilise, Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından, Ortaçağ'da cadıların yakıldığı yer olarak bilinen ve Alman Pazarı'na çok benzeyen Piata Sfatului meydanında serbest zamanımızı geçiriyoruz. Serbest zamanın sonunda, Braşov'daki otelimize yerleşiyoruz ve konaklama yapıyoruz.


3.

Gün
Braşrov - Peleş Şatosu - Sınaıa - Bükreş 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah oteldeki kahvaltının ardından, neo-klasik tarzda yapılmış yazlık saray olarak da kullanılan Peleş Şatosu'nu ve Kalesi'ni görmek üzere Sinaya'ya gidiyoruz. Peleş Şatosu'nda İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarını görebileceğiniz 160 odalı bu şatoyu gezdikten sonra Romanya'nın başkenti Bükreş'e doğru yola çıkıyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'in en güzel ve hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos Kiliseleri turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun devamında, Çavuşesku döneminde yapılan ve Pentagon'dan sonra dünyadaki 2. büyük Parlemento Binası'nın önünde fotoğraflarımızı çekiyoruz ve Bükreş şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonra isteyen misafirlerimizle, ekstra müzikli-yemekli Romen Gecesi için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup, restorana gidiyoruz ve eğlenceye katılıyoruz. Katılmak istemeyen misafirlerimiz ise şehir merkezinde istedikleri gibi vakit geçirebilirler. Geceleme Bükreş'teki otelimizde yapılacaktır.


4.

Gün
Bükreş - Veliko Tarnavo - Sofya 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından ilk durağımız, Yantra Nehri etrafında tepeye doğru kurulmuş ve "Kentlerin Kraliçesi" olarak anılan eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turda Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi'ni görüyor, 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi'ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska köylülerinin eskiden kentin arnavut kaldırımlarında meyve, sebze, tereyağı ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ünlü Samovodska Charsia çarşısına gidiyoruz. Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle yeniden buluştuktan sonra Sofya'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sofya'ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştirerek otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Sofya'daki otelimizde olacak.

5.

Gün
Sofya - İzmir 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp Bulgaristan'ın başkenti Sofya turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Balkan coğrafyasının en büyük katedrali Aleksandar Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk'ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı Ordu Evi'ni de görme fırsatımız olacak. Turun bitiminde Kapıkule Sınır Kapısı'na doğru devam ediyor ve Çanakkale'ye hareket ediyoruz. Çanakkale'ye varışımızla birlikte turumuz sonlanıyor ve siz sevgili misafirlerimiz ile bir başka Drabos Travel turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüs ile Ulaşım
4* Otellerde 4 Gece Konaklama
4* Otellerde 4 Kahvaltı
Burgaz, Nessebar ve Varna Turu
Braşov-Sinaia-Braşov-Bran-Drakula Şatosu Turu
Veliko Tarnovo Turu
Bükreş ve Sofya Şehir Turları
Gümrük Vergileri
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Şehir Giriş ve Gümrük vergileri
Zorunlu Meslek Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Çift/Çok Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi yada Romanya Schengen Vizesi
Yurtdışı ÇIkış Harcı.(150 TL) Şahsi Olarak iİgili Bankalara Yatırılır .
Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
Her Türlü Otel Ekstraları
Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler
1 Akşam Yemeği (İsteğe Bağlı Bükreşte Yemekli Romen Gecesi)
Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € , 65 Yaş üstü yolculardan 35 € alınır.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Çanakkale Hareketli Otobüslü Orta Avrupa Turu

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Araç İçerisinde alkol kullanımı yasaktır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#241
LOKASYON:
Bulgaristan (Çanakkale çıkışlı)
YEMEK:
4 Gün Kahvaltı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

379

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Bulgaristan & Romanya Transilvanya... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.