KAYIT    İLETİŞİM
İYİ SEÇİM!
 • Kızıldeniz ve Kahire Turu 7 Gece : Mısır'ın eşsiz güzelliklerini, tarihini ve kültürel zenginliklerini bir arada görmeye hazır mısınız ?
 • Kızıldeniz ve Kahire Turu 7 Gece : Mısır'ın eşsiz güzelliklerini, tarihini ve kültürel zenginliklerini bir arada görmeye hazır mısınız ?
 • Kızıldeniz ve Kahire Turu 7 Gece : Mısır'ın eşsiz güzelliklerini, tarihini ve kültürel zenginliklerini bir arada görmeye hazır mısınız ?
 • Kızıldeniz ve Kahire Turu 7 Gece : Mısır'ın eşsiz güzelliklerini, tarihini ve kültürel zenginliklerini bir arada görmeye hazır mısınız ?
 • Kızıldeniz
 • Kahire
 • Piramitler
 • Sharm el Sheikh
Mısır'ın eşsiz güzelliklerini, tarihini ve kültürel zenginliklerini bir arada görmeye hazır mısınız ?

   DRABOS TRAVEL FARKI İLE KIZILDENİZ VE KAHİRE TURU  

 Ramazan Bayrama Özel 

 07.04.2024 

  800 $ Başlayan Fiyatlarla  

  Erken Rezervasyon Fırsatı  

  7 Gece konaklama 8 Gün

 Sharm el Sheikh’te  4 Akşam Yemeği ve Kahvaltı  

  Kahire'de 3 Gece Kahvaltı  

  İstanbul Havalimanı Hareketli  

 REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Sharm el Sheikh 1 gün programını görmek için tıklayınız

09:00'da İstanbul Havalimanı'nda toplanıyoruz. Tailwind Havayolları'nın TWI 7351 sefer numarası ile öğlen 12:00'de, UNESCO tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Şarm el Şeyh'e hareket edeceğiz. Yerel saat ile 13:50'de varışımızın ardından, şehrin panoramik turuna başlayacağız. Bu turda, Barış Anıtı, tarihi Şehir Merkezi, etkileyici El Sahaba Camii, popüler Naama Bay ve hareketli Soho Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, isteyen konuklarımız rehberimizin düzenleyeceği ekstra Cam Tabanlı Tekne Turu'na katılma imkanı bulacaklar. Günün sonunda, turumuzu tamamlayıp otelimize geçiş yapacağız. Oda dağılımı 14:00 itibarıyla yapılacak. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde olacak.


2.

Gün
Sharm el Sheikh 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı ve akşam yemeği, otelimizde sizleri bekliyor olacak. Bugün programınız tamamen size özel. İsteyen konuklarımız, rehberimizin düzenlediği ekstra tur ile Kızıldeniz'in büyüleyici su altı dünyasını keşfetme şansı bulacak. Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne Turu, renkli mercan resiflerine ve zengin deniz yaşamına yakından bakma imkanı sunuyor. Ayrıca, Al Farsha Cafe'de gün batımının eşsiz manzarasını izleyerek günü unutulmaz kılabilirsiniz. Geceyi otelimizde geçireceğiz.


3.

Gün
Sharm el Sheikh 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı ve akşam yemeğimizi otelde yapıyoruz. Sizlere serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve deniz, çöl, aktivite gibi birçok deneyim ve keyifli vakit geçireceğiniz Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirsiniz. 

4.

Gün
Sharm el Sheikh 4 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah kahvaltımızın ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çölde ATV-Buggy-Motosafari ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilir. Turumuz sonrasında akşam yemeği ve konaklamak için otelimize dönüyoruz. 

5.

Gün
Sharm el Sheikh – Kahire 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra, odalarımızı terk ediyor ve tarihin derinliklerine yolculuk yapacağımız, dünyanın en kadim medeniyetlerinden birine beşiklik etmiş, İslam, Hristiyanlık ve Musevilik gibi büyük dinlerin kesişim noktasında yer alan Mısır'ın kalbi Kahire'ye doğru 520 km'lik bir yolculuğa çıkıyoruz. Kahire'ye varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Sedat Anıtı, Meçhul Asker Mezarı gibi tarihi noktaları, canlılığıyla ünlü Tahrir Meydanı'nı ve Nil Nehri'nin kıyısında yükselen zarif Baron Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Bu tur, Kahire'nin zengin tarihini ve kültürel dokusunu yakından tanımamıza olanak tanıyacak. Turumuzun sonunda, otelimize geçiş yaparak odalarımıza yerleşeceğiz. İlgilenen misafirlerimiz, akşam saatlerinde rehberimizin düzenleyeceği, efsanevi Piramitler ve Sfenks'in hikayelerini anlatan büyüleyici Işık ve Ses Gösterisi'ne katılma şansı bulacak. Geceyi otelimizde geçireceğiz.


6.

Gün
Kahire 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde kahvaltıdan sonra, serbest zamanınızı nasıl değerlendireceğiniz tamamen size kalmış. İsteyen konuklarımız, rehberimizin organize edeceği ekstra etkinliklere katılabilir. Bu etkinliklerden ilki, dünyanın yedi harikasından günümüze ulaşan tek yapı olan Keops Piramidi'ni ziyaret edeceğimiz, Piramitler, Mısır Müzesi ve Khan el Khalili Çarşısı'nı kapsayan Tam Günlük Öğle Yemekli Tur. Bu turda, antik dünyanın bu muazzam yapıtını keşfedecek ve Mısır'ın zengin tarihini Mısır Müzesi'nde yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Günü, Kahire'nin ünlü pazarı Khan el Khalili'de alışveriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca, akşamüstü rehberimizin düzenleyeceği Akşam Yemekli ve Şovlu Nil'de Tekne Turu ile Kahire'nin büyüleyici atmosferini Nil Nehri'nin sakin sularında yaşayabilirsiniz. Bu tur, Mısır'ın geleneksel dansları ve müzikleri eşliğinde unutulmaz bir akşam vaat ediyor.

Her iki tur da, Kahire'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini derinlemesine keşfetmek ve bu kadim şehrin güzelliklerini deneyimlemek isteyen misafirlerimiz için mükemmel seçenekler sunuyor. Geceyi otelimizde geçireceğiz.

7.

Gün
Kahire 7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, gün boyunca serbest zamanınız olacak. İlgi duyan misafirlerimiz, rehberimizin özenle düzenlediği ekstra turlardan birine katılma şansına sahip olacaklar. Bu turlar arasında, antik dünyanın önemli kentlerinden biri olan İskenderiye'yi keşfedeceğimiz Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye Turu; İslam, Hristiyanlık ve Yahudilik gibi üç büyük dinin izlerini süreceğimiz ve Eski Kahire'nin tarihi dokusuna dalacağımız Tam Günlük Öğle Yemekli Üç Dinin Merkezi ve Eski Kahire Turu; veya Mısır'ın en eski piramitlerinden biri olan Djoser'in Basamaklı Piramidi'ni ziyaret edeceğimiz Tam Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turu bulunmaktadır. Her bir tur, Mısır'ın benzersiz tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunuyor. Gün sonunda, otelimize dönüş yapıp geceyi otelimizde geçireceğiz.


8.

Gün
Kahire - İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde Kahvaltımızı yaptıktan  sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına gidiyoruz Gerekli işlemlerin ardından, Saat 13:20’te Tailwind Havayolları’na ait TWI 7452 sefer sayılı özel uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 16:45’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

DAHİL OLANLAR:
* Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Sharm el Sheikh-Kahire/İstanbul Hv.
Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
* Şarm el Şeyh’de 4 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece
seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
* Sharm el Sheikh’te otelde alacağınız 4 akşam yemeği
* Sharm el Sheikh’te yapılacak Panoramik Şehir Turu
* Kahire’de yapılacak Panoramik Şehir Turu
* Özel otobüsümüzle yapılacak Sharm el Sheikh – Kahire arası transfer
* Programda açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
* Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)


HARİÇ OLANLAR:
* Yurtdışı Çıkış Harcı
* Vize Hizmeti (40 USD – Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
* Yerel Hizmet Bedelleri (50 USD-Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)
* Bahşişler
* Ekstra turlar
* Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
* Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
* Seyahat Güvence Paketi.
* Bu turumuzda Şarm el Şeyh – Kahire arasında otobüs yolculuğu
bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculuğu uçak ile yapabilir.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Mısır Turu

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Araç içinde alkol tüketilmesi yasaktır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#214
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
25 USD
RAS MOHAMMED TEKNE TURU (Standart) Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Bu gezimizde standart tekneler kullanılmaktadır, yemek ve tekne kalitesi buna göredir. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer. Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.) Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
60 USD
RAS MOHAMMED TEKNE TURU (Superior) Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Tekne turumuzun ardından turistlerin ve ünlülerin gözdesi olan Al Farsha Kafe’de gün batımında içeceklerinizi yudumlarken (içecekler ekstradır) harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Bu gezimizde superior tekneler kullanılmaktadır, yemek ve tekne kalitesi iyidir. Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.) Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
35 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ ABU GALLOM JEEP SAFARİ TURU (Standart) Tur rehberimiz eşliğinde, 4X4 araçlarımızla otelimizden ayrılarak Dahab’a doğru yola çıkıyoruz. Dahab’a varmadan önce asfalt yoldan ayrılarak renkli Kanyon bölgesine giderek, uçsuz bucaksız Sina Çölü’nün muhteşem atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Ardından, bir Bedevi yerleşimi olan Abu Gallom’a giderek burada deve gezisi yapıyoruz. Bir sonraki durağımız, Mısır’ın hippiler tarafından en çok tercih edilen bölgesi olan ve kendine has atmosferi ile daha farklı bir tatil arzulayanların tercihi olan Dahab’a gidiyoruz. Burada öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra alışverişleriniz ve denize girebilmeniz için merkezde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte Sharm el Sheikh’e geri dönüyoruz. Not. Bu gezimizde 6-8 kişilik cipler kullanılmakta olup, misafirlerimiz cipin arkasında bank sıralarında oturtulmaktadırlar. Gezinin özellikle çöl kısmında oldukça sarsıntılı seyahat edilmektedir. Ayrıca deve gezisi riskler barındırmaktadır. Fiziksel problem yaşayan misafirlerimize bu geziyi önermiyoruz. Bu gezimiz standart bir organizasyon olup, yerel hizmet sağlayıcı tarafından gerçekleştirilmektedir. Restoranlar, araçlar vs. buna göredir
100 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBO TURU (Superior) Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve doğaya karışarak enerji depoluyoruz. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından biri olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejeteryan menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir) Not 1: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, gittiğimiz bölgelerde ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz. Not 2: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayonuzu yanınızda bulundurunuz. Kaldığınız otelden plaj havlusu ödünç alabilirsiniz. Not 3: Deve gezisi ve ATV riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.
20 USD
CAM DİPLİ TEKNE TURU (STANDART) Eğer dünya genelinde en çeşitli ve en göz alıcı sualtı yaşamına sahip denizlere sahip olan Kızıldeniz'in güzelliklerine zahmetsiz bir şekilde tanıklık etmek istiyorsanız, şüphesiz ki tabanı camdan yapılmış teknelerle düzenlenen bu gezi tam size göre. Turumuz 1 saat kadar sürecektir. Bu gezimizde standart cam dipli tekneler kullanılmaktadır.
50 USD
CAM DİPLİ TEKNE TURU (SEASCOPE) Cam seyir tekneleriyle yapılan, 2 saatlik bir yarı denizaltı turu sayesinde Kızıl Deniz'in 3 metre altında ki nefes kesici su altı yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Hem ıslanmadan hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu tur, unutulmaz bir denizaltı deneyimi sunuyor. Bu gezimizde yarı deniz altı şeklinde dizayn edilmiş, son derece modern ve konforlu tekneler kullanılmaktadır.
İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) : 50 USD Tek Kişilik ATV Fiyat : 35 USD İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 60 USD Tek Kişilik Buggy Fiyat: 40 USD
ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim. Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz. Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz. Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.
25 USD
ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU (Standart) Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak. Deve ile çölde kısa bir gezi de unutamayacaklarınız arasında. Bu gezimizde standart araçlarla standart Bedevi Kampı kullanılmaktadır. Yemek ve diğer hizmet kalitesi buna göredir. Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.
45 USD
ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU (Superior) Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak. Bu gezimizde kullandığımız Bedevi Kampının ismi Pharaonic Vadisidir ve Sharm’ın en kaliteli Bedevi Kampıdır. Not: Kola ve su dahildir.
125 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER&MÜZE TURU&KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI İlk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden olan Piramitler ve Sfenks. Burada, Keops Piramidini (giriş dahil), diğer Giza Piramitleri’ ni ve meşhur Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Sonrasında, gezimize yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan Al Azhar Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi Muizz Li-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilmiş dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’yi görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz.
75 USD
NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ) Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka güzel olur. Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
125 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ 3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de üç dinin tarihine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn tulun-As Camii, Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asılı Kilise (dışarıdan), Amr İbn Al As Camii ve Hristiyan'lar için büyük öneme sahip Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Koptik Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Sonrasında Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen Mohammed Ali Camii görülecektir. Ardından, görkemli bir törenle açılmış ve en önemli firavun mumya koleksiyonunu barındıran Mısır Medeniyetler Müzesi (giriş ücreti dahildir) gezilecektir. Turumuzu Nil Nehri üzerinde yapacağımız filika (tekne) gezisi ile sonlandırıyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz.
125 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramir kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti sahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir restoranda alacağız.
125 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ İSKENDERİYE TURU İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodoslu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip ve Kordon bölgesi ile İzmir’e benzetilen şehir, ülkenin en büyük ikinci kentidir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Roma Amfitiyatrosu, Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçı. Öğle yemeğimizi tur esnasında İskenderiye’nin meşhur balık restoranlarından birinde alacağız. Tarihi keşfetmek ya da doğal güzelliklerin tadını çıkarmak kaçırılmayacak bir fırsat.
50 USD
PİRAMİTLER & SFENKS IŞIK VE SES GÖSTERİSİ Piramitlerin ve Sfenks'in mistik atmosferini hissedebileceğiniz, tarih yolculuğunda büyülü bir geceye katılın. Binlerce yılın izlerini takip ederken, muhteşem ışık ve ses gösterileriyle büyülü bir deneyim yaşayacaksınız.

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kızıldeniz ve Kahire Turu 7 Gece... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.