KAYIT    İLETİŞİM
  • Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece: Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece - Sharm'da 3 Gece - Kahire'de 3 Gece
  • Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece: Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece - Sharm'da 3 Gece - Kahire'de 3 Gece
  • Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece: Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece - Sharm'da 3 Gece - Kahire'de 3 Gece
  • Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece: Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece - Sharm'da 3 Gece - Kahire'de 3 Gece
  • Mısır Turları
  • Sharm el Sheıkh
  • Kızıldeniz
  • Piramitler
  • Kahire
  • İskenderiye
Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece - Sharm'da 3 Gece - Kahire'de 3 Gece

  DRABOS TRAVEL FARKI İLE MISIR TURU  

  Sharm'da 3 gece yarım pansiyon,  

  Kahire'de 3 gece oda-kahvaltı konaklama  

 Kahire'de yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği

İskenderiye’yi Görme İmkanı -

4 Akşam Yemeği Dahil - 6 Sabah Kahvaltısı dahil

 6 Gece Konaklamalı - 7 Gün 

  3 - 4 - 5   Yıldızlı Oteller  

 REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 3363 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL -SHARM EL SHEIKH 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanında saat 07:00’da buluşmanın ardından bilet bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak saat 10:10’da Tailwind Havayolları’na ait TWI 7451 sefer sayılı özel uçuş ile Sharm’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından saat 11:35’te varıyoruz. Havalimanında gerçekleştireceğimiz giriş işlemlerinin ardından Panoramik Sharm Şehir Turumzu gerçekleştiriyoruz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yarı Denizaltı veya Cam Tabanlı Tekne Turlarına katılabilirler. Bu gezimize katılmak istemeyen misafirlerimize şehirde serbest zaman vereceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Buggy/ATV Çöl Safarisi ve/veya Akşam Yemekli ve Şovlu Bedevi Gecesine katılabilirler

2.

Gün
SHARM EL SHEIKH 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından gününüz serbest, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirler.

3.

Gün
SHARM EL SHEIKH 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından gününüz serbest, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne ve Farsha Cafe’de Gün Batımı Gezisine katılabilirler.

4.

Gün
SHARM EL SHEIKH - KAHİRE 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah çok erken saatlerde odaları boşaltıp kahvaltımızı alarak (bazı otellerde kahvaltı erken saatte verilemeyeceği için otelden alınacak kahvaltı paketi ile yola çıkılacaktır) Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz (yaklaşık 510 km). Kahire’ye varışımızda yapacağımız Panoramik Kahire Şehir Turu sırasında Nasr Mahallesi ve Heliopolis Bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil, Cezire Adası gibi belli başlı yerleri göreceğiz. (Not: Kahire’de genelde yoğun trafik olduğundan kaldığınız otelin bölgesi, geziye katılacak diğer misafirlerin otellerinin bölgeleri ve yoğun trafik durumuna göre sizlerin konforu için tur içeriğinde ve/veya akışında değişiklik olabilir.) Akşam yemeği Mewlana II veya Happy Dolphin restoranlarından birinde alınacaktır. Yemeğin ardından konaklama yapacağımız otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


5.

Gün
KAHİRE 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirler. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde

6.

Gün
KAHİRE 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük İskenderiye veya 3 Dinin Merkezi Eski Kahire veya Sakkara Piramitleri Turlarından birine katılabilirler. Gecenizi ise ekstra Piramitlerde Işık ve Ses Gösterisi ile taçlandırabilirsiniz.


7.

Gün
KAHİRE - İSTANBUL HAVAALANI 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltıp rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 12:35’te Tailwind Havayolları TWI 7452 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15:50’de İstanbul’a varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Tailwind Havayolları ile İstanbul/Sharm el Sheikh, Kahire/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti

Havalimanı Vergileri

Seçtiğiniz kategori otellerde Sharm'da 3 gece yarım pansiyon, Kahire'de 3 gece oda-kahvaltı konaklama

Kahire'de yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği

Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri

Özel otobüs ile Sharm el Sheikh – Kahire transferi

Panoramik Sharm Şehir Turu

Panoramik Kahire Şehir Turu

Şehirlerarası yolculuklarda kişi başı 2 adet küçük su (otobüste bulunacak)

Mısır Turlarında Deneyimli Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı Çıkış Fonu

Mısır Kapı Vizesi (Dilerseniz Mısır'a varışta 25 USD karşılığında kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak, zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dilerseniz, 25 USD Vize + 15 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi adresinize kargo ile gönderebiliriz bu şekilde hizmet almak istediğinizi ve adresinizi satış görevlisine bildirmenizi rica ederiz veya İstanbul Havalimanında uçuş öncesi 25 USD + 10 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi uçağa binmeden önce yetkilimizden satın alabilirsiniz. Bebekler, anne – baba pasaportuna kayıtlı olsalar dahi vizeye tabidirler. Yeşil Pasaport ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.)

Ekstra Turlar

Mecburi Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı yetişkinler için 60 USD, Çocuklar için 40 USD, Bebekler için 10 USD Mısır'a varışta rehberimiz tarafından toplanmaktadır)

Kişisel harcamalar

Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

İptal Güvence Paketi (Satın alınan tur Bedelinin %10'u kadar ilave ödeme alınır. Tur hareketine 72 saat kalaya kadar turu satın alan misafire koşulsuz iptal hakkı tanır.)

Seyahat Sağlık Sigortası (bagaj kaybı, tur öncesi ve tur sırasında yaşanabilecek sağlık sorunları, vefat durumları kapsayan sigorta yaptırmanızı öneririz. Mesleki Sorumluluk Sigortası bu durumları kapsamamaktadır)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Mısır Turu

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Araç içinde alkol tüketilmesi yasaktır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#169
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı Mısır turu çıkışlı)
YEMEK:
4 Gece Akşam Yemeği - 6 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havaalanı
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
29 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU (Standart) Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Bu gezimizde standart tekneler kullanılmaktadır, yemek ve tekne kalitesi buna göredir. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer. Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.) Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
59 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU +FARSHA’DA GÜN BATIMI (Superior) Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Bu gezimizde kaliteli tekneler kullanılmaktadır, yemek ve tekne kalitesi iyidir. Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.) Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
39 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ TİRAN ADASI TEKNE TURU (Superior) Kızıldeniz’in Mısır’a ait sularında kalmasına rağmen Suudi Arabistan’a ait olan Tiran Adası, el değmemiş koyları, kristal berraklığındaki suları ve nefes kesen denizaltı yaşamı ile tanınma ktadır. Bu keyifli gezimizde, adaya çıkamayacağız ancak koylarında yüzme molaları ile bu harika yerin tadını çıkaracağız. Öğle yemeği ve limitsiz alkolsüz içecekler fiyatımıza dahildir. Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.) Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
49 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SCUBA DIVING (SADECE BRÖVELİLER KATILABİLİRLER) Bilen bilir; Kızıldeniz dünya dalgıçlarının nirvanaya ulaşma yeridir. Bröveli misafirlerimiz; tam günlük tekne gezimizde Sharm’ın dünyaca ünlü 30’dan en ünlü dalış noktalarından en az ikisine dalınacaktır. İneceğiniz metreler, teknik seviyenize göre belirlenecektir. Öğle yemeği ve limitsiz alkolsüz içecekler teknemizde servis edilecektir. Temel ekipman fiyata dahildir.
39+10 ulusal park girişi USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB JEEP SAFARİ TURU (Standart) Tur rehberimiz eşliğinde, Dahab’a doğru yola çıkıyoruz. Dahab’da 4X4 araçlarımıza geçerek renkli Kanyon bölgesine gidip, uçsuz bucaksız Sina Çölü’nün muhteşem atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Ardından, bir Bedevi yerleşimi giderek burada deve gezisi yapıyoruz. (opsiyonel) Bir sonraki Sonrasında, Mısır’ın hippiler tarafından en çok tercih edilen bölgesi olan ve kendine has atmosferi ile daha farklı bir tatil arzulayanların tercihi olan Dahab’a dönüyoruz. Burada öğle yemeğimizi yerel bir restoranda (standart restoran/standart menü) aldıktan sonra alışverişleriniz ve denize girebilmeniz için merkezde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikteSharm el Sheikh’e geri dönüyoruz. Not. Bu gezimizde 6-8 kişilik cipler kullanılmakta olup, misafirlerimiz cipin arkasında bank sıralarında oturtulmaktadırlar. Gezinin özellikle çöl kısmında oldukça sarsıntılı seyahat edilmektedir. Ayrıca deve gezisi riskler barındırmaktadır. Fiziksel problem yaşayan misa
89 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBO TURU (Superior) Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve doğaya karışarak enerji depoluyoruz. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejeteryan menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 me
19 USD
CAM DİPLİ TEKNE TURU (STANDART) Eğer dünya genelinde en çeşitli ve en göz alıcı sualtı yaşamına sahip denizlere sahip olan Kızıldeniz'in güzelliklerine zahmetsiz bir şekilde tanıklık etmek istiyorsanız, şüphesiz ki tabanı camdan yapılmış teknelerle düzenlenen bu gezi tam size göre. Turumuz 1 saat kadar sürecektir. Bu gezimizde standart cam dipli tekneler kullanılmaktadır.
39 USD
YARI DENİZALTI TURU (SEASCOPE) Cam seyir tekneleriyle yapılan, 2 saatlik bir yarı denizaltı turu sayesinde Kızıl Deniz'in 3 metre altında ki nefes kesici su altı yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Hem ıslanmadan hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu tur, unutulmaz bir denizaltı deneyimi sunuyor. Bu gezimizde yarı deniz altı şeklinde dizayn edilmiş, son derece modern ve konforlu tekneler kullanılmaktadır. Not: Alkolsüz bir adet içecek dahildir.
İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) 39 USD
ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim. Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz. Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz. Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.
39 USD
ATV ile RAS MOHAMMED ULUSAL PARKI (TAM GÜN) Çölde ATV deneyiminin tadını uzun uzun çıkarmak Ras Mohamed’in büyüleyici coğrafyasında denize girmek isterseniz, keyifli programımıza katılın. ATV araçlarımızla çölde maceramıza başlıyoruz. Çölün enfes manzaraları eşliğinde yolculuğumuza Bedevi Kampında bir mola veriyoruz. Burada, çölde yaşayan Bedevilerin ilginç hayatlarına şahit olabilir, kültürlerini öğrenebilirsiniz. İkram edilecek bedevi çayını da mutlaka denemelisiniz. Ardından, motorlarımızla Ras Mohamed Ulusal Parkına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünyanın en güzel mercanlarına ve mongrov ormanlarına sahip bu yer yüzü cennetinde meşhur ‘’Allah Kapısı’’, Barracuda Koyu ve Mangrov Ormanı göreceklerimiz arasında. Ardından, ‘’Sihirli Göl’’ adı verilen bölgede, Kızıldeniz’in muhteşem sualtı yaşamına şahit olabilirsiniz. Turumuzun bitimi ile birlikteote transfer. Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayo ve havlu (otelden ödünç alabilirsiniz) yanınızda bulunduru
99 USD
KLEOPATRA SHOW ÇÖLDE MUHTEŞEM GÖSTERİ/AKŞAM YEMEKLİ-İÇECEKLER DAHİL-DELUXE Çölün ortasındaki deluxe tesisimiz sizleri şaşırtacak. Las Vegas Şovlarını aratmayacak geniş ekipli showları Firavunlar Döneminin hikayesini ve döneminin en sansasyonel kişisi Kleopatra’nın şaşalı bir şekilde izleyebileceksiniz. Set menü leziz akşam yemeği fiyata dahildir. Show Perşembe akşamları gerçekleşir. Not: Limitli alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir. (18 yaşından küçüklere alkollü içecek servisi yapılmaz)
39 USD
NEVERLAND SHOW Masalsı bir sarayda, Las Vegas Show’larına benzeyen bir gösteri izlemek ister misiniz? Siz ve sevdikleriniz için eğlence dolu saatler vaat eden bu gecede eğleneceksiniz. Not: Limitli alkolsüz içecekler dahildir.
59 USD
NEVERLAND SHOW (YEMEKLİ) Masalsı bir sarayda, Las Vegas Show’larına benzeyen bir gösteri izlemek ister misiniz? Siz ve sevdikleriniz için eğlence dolu saatler vaat eden bu gecede eğleneceksiniz. Not: Set Menü Akşam Yemeği+Alkollü ve Alkolsüz İçecekler dahildir. (18 yaşından küçüklere alkollü içecek servisi yapılmaz)
59 USD
CLUBBIN’ SHARM (4 MEKAN BİR ARADA) gecemize başlıyoruz. Biralar bizden. Buranın sıcak atmosferini beğeneceksiniz. Bir sonraki durağımız, LittleBuddha. Burada, chill-out müzikler eşliğinde alkollü ve alkolsüz kokteyllerimizi içerek biraz gevşiyoruz. Midelerinizin biraz kazınmaya başladığını düşünerek Hard RockCafe’yegidip hem eğleniyor hem de hamburgerlerimizi midemize indiriyoruz. Gecemizin finalini Pacha’dabir parti ile yapıyoruz. Rehberimizle önceden kararlaştırdığınız saatte otelimize geri dönüyoruz. Not: Camel Bar’da kişi başı 1 bira ya da alkolsüz içecek, LittleBuddha’da kişi başı 1 alkollü ya da alkollü ya da alkolsüz kokteyl, Hard Rock’da kişi başı 1 bira ya da meşrubat, hamburger ve patates, Pacha’da kişi başı 1 yerel alkollü ya da alkolsüz içecek ve giriş ücreti fiyata dahildir.
99 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI-OTOBÜSLÜ Otelden kahvaltı kutularımızı alıp, gece yarısından sonra otelimizden hareket ederek Kahire’ye gidiyoruz. Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden birisi olan Giza Piramitleri ve Sfenks. (bölge giriş ücreti dahil) Turumuz boyunca GizaPlatosu’nun en büyük piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında,Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve öne
99 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI-UÇAKLI Havalimanına transfer ve Yerel Havayolları ile Kahire’ye uçuş. Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden birisi olan Giza Piramitleri ve Sfenks. (bölge giriş ücreti dahil) Turumuz boyunca GizaPlatosu’nun en büyük piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında,Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok
79 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE ST. CATHERİNE MANASTIRI ve DAHAB TURU Otelimizden hareket ederek, St Catherine’e doğru yola çıkıyoruz. Uçsuz bucaksız çöl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sonrasında varışımızla birlikte Manastır ziyaretimize başlıyoruz. Azize Katerina Yunan-Ortodoks Manastırı, Allah’ın Hz. Musa ile konuştuğu yer olarak bilindiğinden Hıristiyanlarca kabaca tabirle ‘’Allah’ın Ayakları ile Çiğnediği’’ (İsaiah 18:7, İncil) yer olarak tanımlanan Sina Dağlarının eteklerinde kuruludur. Kutsal kitaplarda Allah’ın Hz. Musa ile bir alev suretinde konuştuğundan bahsedilir. Manastırın önünde sürekli yanan ateşin (Yanan Çalı) , bu orijinal ateşten yakıldığına ve günümüze kadar hiç sönmeden geldiğine inanılmaktadır. Manastırda bulunan rölikler, tüm Hıristiyan Mezheplerince kutsal sayıldığından Manastır hac yeri kabul edilir. Ayrıca, manastırda Hz. Muhammed’in mükerrer seferler bu manastıra giderek buradaki görevli din adamları ile görüştüğüne dair bazı tarihi belgeler bulunmakta ve bu belgeler önde gelen İslam ali
119 USD
TAM GÜNLÜK ÖĞLE MUSA (TUR) DAĞI, ST. CATHERİNE MANASTIRI ve DAHAB TURU Bu çok meşakkatli, yorucu ama bir o kadar da özel gezimiz için otelden kahvaltı kutumuzu alıp, gece yarısından sonra Musa (Tor) Dağı tırmanış noktasına doğru hareket ediyoruz. Tırmanış noktasında gerekli bilgilendirmenin ardından, bölgenin profesyonel rehberleri gözetiminde Hz. Musa’nın Allah’tan vahiy aldığı yer olarak kabul edilen bölgeye doğru tırmanışa geçiyoruz. Çöl ve sıra dağların soluk kesen manzaralarının üzerine doğan güneş hayatınızın en unutulmazları arasına girecek. Zirveye yakın bulunan mescitte dileyen misafirlerimiz sabah namazlarını kılabilirler. Detaylı anlatımları dinledikten sonra, aşağıya inerek aracımıza geçiyoruz ve manastır gezimiz için hareket ediyoruz. Azize Katerina Yunan-Ortodoks Manastırı, Allah’ın Hz. Musa ile konuştuğu yer olarak bilindiğinden Hıristiyanlarca kabaca tabirle ‘’Allah’ın Ayakları ile Çiğnediği’’ (İsaiah 18:7, İncil) yer olarak tanımlanan Sina Dağlarının eteklerinde kuruludur. Kutsal kitaplarda A
199 USD
TAM GÜNLÜK ÜRDÜN (AKABE-PETRA) TURU Bu çok yorucu ama bir o kadar da özel gezimiz için otelden kahvaltı kutumuzu alıp, gece yarısından sonra Taba’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte pasaport işlemlerini yaparak bizi Ürdün’e götürecek deniz otobüsüne biniyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra, Ürdün’ün Kızıldeniz’e açılan kapısı Akabe’ye varıyoruz. Gerekli işlemlerin ardından otobüsümüzle Petra’ya geçiyoruz. NabateaMedeniyeti’nin başkenti ve en önemli eseri olan, Dünya Harikaları’ndan birisi olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Petra Ürdün'ün güneyinde, Ürdün Vadisi'nin batısındadır. Petra şehri gezimize, zamanında şehre gelen ziyaretçilerin ve tüccarların konakladıkları şehrin dışında bulunan ''Küçük Petra'' şehrini ziyaret ederek başlıyoruz. NabateaMedeniyeti’nin ticaret konusundaki başarısı sayesinde, kervan yollarının kavşağında bulunan Petra, önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir ve su tedariği konusunda şaşırtıcı teknikler uygulamıştır. Yolumuz üzerinde bu su sarnıç
299 USD
ÇÖL KAMPI KONAKLAMALI ÜRDÜN (AKABE-PETRA-WADİ RUM) TURU Bu çok yorucu ama bir o kadar da özel gezimiz için otelden kahvaltı kutumuzu alıp, gece yarısından sonra Taba’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte pasaport işlemlerini yaparak bizi Ürdün’e götürecek deniz otobüsüne biniyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra, Ürdün’ün Kızıldeniz’e açılan kapısı Akabe’ye varıyoruz. Gerekli işlemlerin ardından otobüsümüzle Petra’ya geçiyoruz. NabateaMedeniyeti’nin başkenti ve en önemli eseri olan, Dünya Harikaları’ndan birisi olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Petra Ürdün'ün güneyinde, Ürdün Vadisi'nin batısındadır. Petra şehri gezimize, zamanında şehre gelen ziyaretçilerin ve tüccarların konakladıkları şehrin dışında bulunan ''Küçük Petra'' şehrini ziyaret ederek başlıyoruz. NabateaMedeniyeti’nin ticaret konusundaki başarısı sayesinde, kervan yollarının kavşağında bulunan Petra, önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir ve su tedariği konusunda şaşırtıcı teknikler uygulamıştır. Yolumuz ü
29 USD
ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU (Standart) Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak. Deve ile çölde kısa bir gezi de unutamayacaklarınız arasında. Bu gezimizde standart araçlarla standart Bedevi Kampı kullanılmaktadır. Yemek ve diğer hizmet kalitesi buna göredir. Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kızıldeniz ve Kahire Turu 6 Gece ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.