KAYIT    İLETİŞİM

Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu

  • Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu: Güney İtalya ve Sicilya Turu - 2024 Otobüslü İtalya Turları -
  • Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu: Güney İtalya ve Sicilya Turu - 2024 Otobüslü İtalya Turları -
  • Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu: Güney İtalya ve Sicilya Turu - 2024 Otobüslü İtalya Turları -
  • Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu: Güney İtalya ve Sicilya Turu - 2024 Otobüslü İtalya Turları -
  • Positano
  • Ravello
  • Amalfi
  • Salerno
  • Matera
  • Taranto
Güney İtalya ve Sicilya Turu - 2024 Otobüslü İtalya Turları -

DRABOS TRAVEL FARKI İLE GÜNEY İTALYA VE SİCİLYA TURU

Selanik – Igoumenitsa – Bari – Taranto – Alberobelle – Lecce – Catania – Taormina – Palermo

– Mesina – Calabria – Napoli – Pompei – Sorrento – Positano – Ravello – Amalfi – Salerno – Matera – Kalambaka – Kavala 

9 GECE 10 GÜN

2024 TUR TARİHLERİMİZ: 05 Nisan – 10 Mayıs – 14 Haziran – 27 Eylül – 25 Ekim REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN 0531 283 33 63 NUMARALI HATTIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Çanakkale 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli konuklarımızla Cumhuriyet meydanında buluşuyoruz. Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı :Dahil Değil

Öğle Yemeği :Dahil Değil

Akşam Yemeği :Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

2.

Gün
Selanik – Igoumenitsa 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Nea Karvali’de serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik varışımız ile beraber yapacağımız panoramik tur sırasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı : Nea Karvali’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Öğle Yemeği : Selanik’te serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :İgumenitca’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)Konaklama: Gemi Yolculuğu - Pulman Koltuk

3.

Gün
Bari(Birindisi) – Taranto (Alberobello – Lecce) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Bari (Brindisi) limanına varışımız sonrası Taranto’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Alberobello turuna katılabilirler (35 Euro). AlberobelloTrulloadı verilen koni çatılı evleriyle ünlüdür. Bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanmaktadır. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler göreceğiz. Sonrasında İtalya'nın güneyinde Puglia Bölgesi'nde ayni ismi taşıyan ve liman şehri olan Taranto’ya varıyoruz. Varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Güney İtalya’nın Floransası olarak bilinenekstra Lecce turuna katılabilirler(45 Euro) Barok mimarisi ile ünlü ve İtalyanların misafirperver halkının yaşadığı şehir olarak bilinen Lecce’ye hareket ediyoruz. Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Taranto’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

4.

Gün
Taranto – Catania 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Catania’ya doğru hareket ediyoruz. Sicilya bölgesinin en önemli şehirlerinden olan, birçok anıta ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Catania’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz.Turumuzda Duomo, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Catania’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

5.

Gün
Catania – Palermo (Taormina) 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Taormina ekstra turuna katılabilirler(55 Euro).Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nı da panoramik olarak görebileceğimiz Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya gidiyoruz. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Yunan – Roma tarzı tiyatronun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelde kalan misafirlerimizi alarak Palermo’ya doğru hareket ediyoruz.Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Palermo’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

6.

Gün
Palermo – Messina – Calabria (Cafalu) 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sonrası Mesina’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler(35 Euro). Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Mesina’ya devam ediyoruz.Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Calabria’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

7.

Gün
Calabria – Napoli (Pompei) 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası Napoli’ya hareket ediyoruz.Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler(55 Euro) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır.

Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

8.

Gün
Napoli (Amalfi Sahilleri) 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Amalfi Sahilleri turuna katılabilirler(95 Euro).Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hâkim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkânı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Amalfi’ye geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak bir tepeden göreceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz molanın ardından öğle yemeği ve alışveriş için Amalfi’ye hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Amalfi’nin güzel sokaklarında gezebilir, alışveriş yapabilir veya denize girebilirsiniz.Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

9.

Gün
Napoli – Salerno – Bari (Birindisi) 9 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası Salerno’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Salerno’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Şehir turu esnasında Orta çağ Kiliseleri, şık şarap barları, butikleri ve ağaçlarla kaplı sahil şeridinin keyfini çıkaracağız. Doyumsuz manzarası ve büyülü atmosfere sahip Salerno’da verilecek serbest zaman sonrası Bari (Brindisi) limanına hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve akşam saatlerinde hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

10.

Gün
İgoumenitsa – (Kalambaka) – Kavala – Çanakkale 10 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer(35 Euro). Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen ve yerden 200 mt. Yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Ardından Kavala’dan panoramik olarak geçerek mola veriyoruz.Sonrasında İpsala sınır kapısına varış. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla Çanakkale'ye varıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Gemide serbest olarak alınacaktır

Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Akşam Yemeği :Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

DAHİL OLANLAR:
• Programda belirtilen ulaşım hizmetleri
• Igoumenitsa – Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu. (ATS – Pulman koltuklarda)
• Bari(Brindisi) - Igoumenitsa arası Feribot yolculuğu. (ATS – Pulman koltuklarda)
• Taranto veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Catania veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Palermo veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Calabria veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Napoli veya Çevresi 3* veya 4* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Selanik, Taranto , Catania , Palermo , Mesina , Calabria , Napoli , Salerno , Kavala panoramik şehir turları
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Araç içi limitli su ikramı
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
• Gümrük Vergileri

HARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti ve servis bedeli (Çok Girişli Schengen Vizesi – 150 Euro)
• Yurtdışı çıkış vergisi (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
• Ekstra turlar (Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paketi kişi başı 355€ yerine 270€’dur)
• Şehir Konaklama Vergileri (Kişi Başı 30 Euro)
• Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
• Öğle ve Akşam yemekleri,
• Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
• Tüm kişisel harcamalar,
• İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Çanakkale Hareketli Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu

****Tura katılacak olan misafirlerimizin yeşil pasaport sahibi olması veya Avrupa Birliği vizesine sahip olması gerekmektedir.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Araç İçerisinde alkol kullanımı yasaktır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#157
LOKASYON:
İtalya
ULAŞIM
Otobüs    Deniz   
BULUŞMA:
Çanakkale cumhuriyet meydanı
BİTİŞ:
Çanakkale cumhuriyet meydanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

499

10 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.